Donanim 21 MAYIS 2009 / 08:18

21. yüzyılın akıllı kentlerinde vatandaş olmak

Sampaş’ın liderliğinde, 25 kuruluşun işbirliğiyle oluşturulan “21. Yüzyılın Akıllı Kentleri Platformu” belediyelerle buluşuyor.

Sampaş’ın liderliğinde, 25 kuruluşun işbirliğiyle oluşturulan “21. Yüzyılın Akıllı Kentleri Platformu” belediyelerle buluşuyor.


Sampaş, alanlarında dünya ve Türkiye ölçeğinde uzman 24 kuruluşla birlikte ‘21. Yüzyılın Akıllı Kentleri Platformu Sempozyumu'nu 31 Mayıs - 22 Haziran tarihleri arasında Adana, İzmir, Ankara ve İstanbul'da gerçekleştiriyor. Yerel yönetimlerin teknolojik imkanlardan daha fazla yararlanarak kentsel yönetim kalitesini ve dolayısıyla kentsel yaşam kalitesini nasıl artırabileceklerini anlatmayı amaçlayan ‘21. Yüzyılın Akıllı Kentleri Platformu Sempozyumu' 500'ü aşkın belediyeye ulaşacak.


Proje yönetiminin Interpromedya tarafından üstlenildiği etkinlikte; hem belediyelerin hem de vatandaşın hayatını kolaylaştıracak 21. yüzyıl akıllı kent uygulamaları, sempozyumun düzenlendiği illerde, 450 m2'lik bir alanda kurulacak üç boyutlu ‘örnek akıllı kent uygulama alanı'nda tanıtılacak.


Platform Lideri Sampaş Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya "Sempozyuma her biri alanında Türkiye'nin lideri olan kuruluşlar katılıyor. Platform ortaklarımız kentlerimizin teknolojik imkanlar kullanılarak yönetilmesine yönelik ürün veya hizmet sağlayan kuruluşlardır. Sempozyumda yapacağımız panellerde akıllı kenti ve akıllı kentlerde vatandaş olmayı anlatacağız. Ayrıca üç boyutlu platformdaki demolarla akıllı kentlerdeki belediye uygulamalarını bizzat belediye yöneticilerine göstereceğiz. Vatandaşların, sunulan tüm hizmetlerden belediyeye gelmeden faydalanmasını sağlayan bu uygulamalar; en yüksek teknolojinin kullanıldığı örnekler olacak" dedi.


Türkiye'de, 400'ün üzerindeki belediyeye çözümler sunan Sampaş'ın liderliğinde oluşturulan platformun etkinlik sponsoru Turkcell, platform ortakları ise Cadcorp, MOTOROLA, HP, ORACLE, Microsoft, TURKCELL, Aktifbank, Koçsistem, Denizbank, Proline, E-kent, TEB, BilgiYön Yazılım, GESA, Mobilera, Eczacıbaşı Bilişim, INFOTECH, Opus-it, Bilsag, INNOVA, Treo, E.T.T, LuckyEye ve Turatel.


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun