Donanim 27 ARALIK 2010 / 16:01

2011'de 500 milyon akıllı telefon satılacak

Buna bağlı olarak cihaz fiyatlarının ve veri aktarım ücretlerinin düşüreceği öngörülüyor.

Buna bağlı olarak cihaz fiyatlarının ve veri aktarım ücretlerinin düşüreceği öngörülüyor.


2011 akıllı telefonlar için iyi bir yıl olacağa benziyor. Tahminlere göre, gelecek yıl 500 milyon akıllı telefon yeni sahiplerine ulaşacak. IDC raporlarına göre 2009 yılında 174 milyon akıllı telefon satılırken, 2010 yılında bu rakam 270 milyona çıktı.

Fortune'da yer alan bir habere göre de 2011 yılında gelişmiş kablosuz bağlantı ve ucuz donanım sayesinde satışlar hızla artacak. Akıllı telefon fiyatlarının yeni yılda 100 dolar ve altına inmesi bekleniyor.

Düşük fiyatların özellikle Çin ve Hindistan gibi ülkelerde yoğun taleple karşılanması ve yoğun bir akıllı telefon bağımlılığı yaratması bekleniyor. Öngörülere göre, akıllı telefonlarının yaygınlaşması daha yüksek gelir seviyesindeki ülkelerdeki veri aktarım ücretlerinin düşmesini sağlayacak.

Önümüzdeki yıl da Blackberry, Android, iPhone ve Windows Mobile 7 arasında paylaşılacak bir piyasa bizleri bekliyor.

Belki Nokia'nın geliştirdiği MeeGo da farklı bir platform olarak piyasadan beklentilerin üzerinde pay alabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun