Donanim 30 ARALIK 2010 / 14:11

2010 yılının en ilginç ilanları

"Ahtapot Polat", "Batman'in arabası" ve "ölü gibi bir araç" satılık ilanlarında yer aldı.

"Ahtapot Polat", "Batman'in arabası" ve "ölü gibi bir araç" satılık ilanlarında yer aldı.


İlan ve alışveriş sitesi sahibinden.com'da yayınlanan ilanlar ziyaretçileri oldukça şaşırtabiliyor. 2010 yılında 12 milyon ilan alan sitenin BTnet.com.tr için derlediği en çok görüntülenen ilginç ilanlar ve bizim seçtiklerimize göz atalım.

Sahibinden.com yetkilileri tarafından verilen bilgilere göre, gelen ilanlar arasında sıra dışı ilanlar oldukça fazla ve ziyaretçiler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Öyle ki site bünyesinde "İlginç İlanlar" ve "Efsane İlanlar" gibi kategoriler oluşturulmuş.

Sahibinden.com'un ilk 5'ine ardından da BTnet.com.tr'nin seçtiklerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

5. Ahtapot Polat

Listenin 5. sırasında, geçen yaz gerçekleşen Dünya Kupası'ndaki tüm tahminleri doğru çıkan Ahtapot Paul'un anne tarafından kuzeni olduğu söylenen ve altının 100 TL'nin üzerine çıkacağını bildiği iddia edilen Ahtapot Polat var. 200 TL fiyatla satışa çıkarılan ve 2 bahis oyunu kuponuyla maliyetini kolaylıkla çıkaracağı söylenen Ahtapot Polat, yaklaşık 58 bin kez görüntülendi.

http://www.sahibinden.com/27966889

4. Dizüstü Bilgisayarların Dedesi

2010 yılının bir diğer popüler ilanı, 94 bin 443 kez görüntülenen 1982 model bir dizüstü bilgisayara ait. Bursa'nın ilk kişisel bilgisayarı olduğu söylenen ve disketleriyle birlikte hala ilk günkü gibi son hız çalıştığı bildirilen cihazın fiyatı ise 10 bin lira olarak belirlenmiş. Büyüklüğünden ötürü bir çantası olmayan ancak bavula sığabileceği söylenen günümüz dizüstülerin atası bu bilgisayar, 80'li yıllardan günümüze bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmenin somut bir göstergesi adeta.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-bilgisayarlar-dizustu-bilgisayarlarin-dedesinden-herkese-selam/detay

3. Batman Aracı

İlginç ilanlar arasında en çok ziyaretçi çeken bir diğer ilan da Batman Aracı şeklinde yeniden tasarlanmış olan bir BMW. Renkli kostümler ve teatral görseller eşliğinde pazarlanan bu araç internetteki birçok forumda kendine yer bulmayı başarmış ve ilan sahibi de bu yaratıcı pazarlama performansıyla kendisine ait bir hayran kitlesi yaratmayı başarmış durumda. 113 bin kez görüntülenen bu ilan şimdiden internet ikonları arasındaki yerini almış durumda.http://www.sahibinden.com/30683523

2. Kapalıçarşı Dizisinde Kullanılan 1975 Model Mercedes

En popüler ilginç ilanlar arasında yer alan bir diğer vasıta ilanı da 1975 model bir Mercedes'e ait. Tamamen orijinal ve kapalı garaj arabası olduğu söylenen araç aynı zamanda Kapalıçarşı isimli dizide de kullanılmış. Son yıllarda sert esen dizi rüzgârını ve dizi fanatiklerinin desteğini arkasına alarak, 2010 yılının en çok ilgi çeken ilginç ilanlarından biri olan araç, 132 binden fazla görüntülenerek, dizilerde kullanılan ürünlerin tüketiciler için ne kadar cazip olduğunun bir göstergesi konumunda.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-mercedes-230-tamamen-orjinal-ve-emsalsiz-1975-model-mercedes-230-6-13299650/detay

1. Sıfır (Ölü Gibi !) Bir Araç

İşte 2010 yılının en çok ilgi çeken "ilginç" ilanı. sahibinden.com'daki İlginç İlanlar kategorisinde "Sıfır (ölü) gibi!" başlığıyla yayınlanan ilan 295 bin kez görüntülenmiş. İlanda aracın özellikleri sıralanırken "Çorum kaloriferini 1 yıl önce başka bir araca taktırdığımızdan dolayı şu anda kaloriferi yoktur. Fakat kışın yedek bir aküye bağlı olarak bir elektrikli battaniye iş görebilir. Arabayı hiç kilitlemiyorum. Çünkü kilitlesem bile bir çay kaşığıyla açılıyor zaten. Egzozu delindi. Baktım güzel ses çıkarıyor. Hiç ellemedim. Araçta "ABS, klima, Airbag, Açılır Tavan, alaşım jant, navigasyon, yol bilgisayarı gibi özellikleri yoktur. Fakat direksiyonu, sigara küllüğü, yaylı koltukları ve çakmaklığı vardır. Açılıp kapanabilen camları ve kapı kolları çalışır durumdadır" deniyor.

http://www.sahibinden.com/19450847

BTnet.com.tr'nin beğendiği ve sıraya koymaya kıyamadığı diğer ilanlara gelince:

Meraklısına sırtında kalp resmi bulunan süt ineği

Zonguldak'tan gelen ilanda ineğin 4 yaşında olduğu ve 15 bin liraya satılabileceği belirtiliyor

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-buyukbas-hayvanlar-inek-sirtinda-kalp-resmi-bulunan-inek/detay

Aşk-ı Memnu'da kullanılan otomobil

İlgi çekici ilan sanıyoruz dizinin hayranlarından oldukça ziyaretçi topladı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-mercedes-e-ask-i-memnu-daki-e-el2-den-2009-model-e-250-cdi-prime-28269178/detay

Mordor`da sahibinden, temiz, Göz ve Hüküm Dağı manzaralı

Tolkien'ın efsane kitabı Yüzüklerin Efendisi'nde geçen, Peter Jackson tarafından filme alındığında resmedilen şatonun kiralık ilanı bulunuyor. İlanın içinde "Şato 1200 yıllık olduğundan çatıdan bazen su akıtmaktadır, orjinalliği bozulmasın diye tamir ettirmedik" diye bir not bulunuyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-residence-mordor-da-sahibinden-temiz-goz-ve-hukum-dagi-manzarali/detay

Satılık Pileysiteyşın 4

Henüz Sony tarafından meraklılarına sunulmayan oyun konsolunun ilanında Türk mühendislerinin üstün başarısı, vayırlıs bağlantı ve puro evuleyşın sokır gibi ifadeler yer alıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-konsol-oyun-konsol-playstation-3-satilik-pileysiteysin-4/detay

Su soğutmalı USB bellek

Su soğutmalı USB bellek için gerektiğinde kullanıcının susuzluğunu giderdiği ifade ediliyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimler-usb-flash-bellek-su-sogutmali-usb-bellek/detay/

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun