Donanim 09 NİSAN 2009 / 11:28

2010'un cep telefonları nasıl olacak?

Nokia'nın Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Anssi Vanjoki, 2010'un son teknoloji cep telefonlarını tanımladı.

Nokia'nın Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Anssi Vanjoki, 2010'un son teknoloji cep telefonlarını tanımladı.


Vanjoki'ye göre, geleceğin telefonları; yüksek çözünürlük kalitesi ve 16:9 yatay mod kapasitesi, bir dijital fotoğraf makinesinin görüntü netliğine ve kalitesine sahip 5-12 megapiksel çözünürlükte kameralar, iyi bir QWERTY tuş takımı, 32-64 GB depolama kapasitesi, GPS ve 3G, Wi-Fi ağlarına erişime izin veren radyolar; 2010 yılında cep telefonlarının olmazsa olmaz özelliklerinden olacak.


Servisler telefona entegre sunulacak. Nokia'nın yakın zaman içinde piyasaya çıkarması beklenilen Nokia N97 modeli de bu tip telefonlardan biri.


Ayrıca, Güney Kore cephesinde Nokia açısından olumlu gelişmeler meydana geldi. Ülkenin 3G WCDMA teknolojisindeki tutum değişikliği, Nokia'nın kritik önem taşıyan bu cep telefonu pazarına yeniden girebilmesini sağladı. Mobil operatörlerden KTF, Nokia'nın 6210 cep telefonu satışlarına başlayabileceğini açıkladı. Nokia'nın iş dünyası için tasarladığı QWERTY klavyeli telefonu E 75 de piyasada.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun