Donanim 14 ARALIK 2010 / 13:15

2010'da Twitter'da neler konuşuldu?

Atılan 25 milyon tweet arasında petrol sızıntısı, dünya kupası, Inception ilk üç sırada yer aldı.

Atılan 25 milyon tweet arasında petrol sızıntısı, dünya kupası, Inception ilk üç sırada yer aldı.


Hayatımızı tam ortasına oturan sosyal ağların en büyüklerinden biri olan Twitter'da yıl boyunca en çok hangi konular üzerine mesajlar bırakıldığı açıklandı.

2010 yılında gönderilen 25 milyar tweet'in analiz edilmesi sonucunda 8 kategoride en çok bahsedilen ilk 10 konu belirlendi.

En çok bahsedilen konular çeşitliliğini korurken Meksika Körfezi ve Haiti depreminin gündeme gelmiş olması sosyal ağların 'sosyal' yönleri açısından önem taşıyor. Teknoloji sıralamasında en çok konuşulan ilk dört konunun üçünün Apple olması dikkat çekiyor.

Teknoloji

1. Apple iPad 2. Google Android 3. Apple iOS 4. Apple iPhone 5. Call of Duty Black Ops 6. New Twitter 7. HTC 8. RockMelt 9. MacBook Air 10. Google Instant

Diğer başlıklara göz atmak için http://yearinreview.twitter.com/trends/ adresini kullanabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun