Donanim 22 ARALIK 2010 / 08:57

2010'da 8 milyondan fazla Kindle satıldı

Görünen o ki, tablet bilgisayarlar e-okuyucuların önüne set çekmedi.

Görünen o ki, tablet bilgisayarlar e-okuyucuların önüne set çekmedi.


Amazon'un e-okuyucusu Kindle 2010 yılını iyi bir sonuçla kapattı. Açıklanan rakamlara göre, bu yıl cihaz 8 milyondan fazla sattı.

2009 yılında 2,4 milyon adet satılan Kindle, bu yıl satış rakamını neredeyse üçe katladı. Eğer rakamlarda bir sorun bulunmuyorsa iPad gibi tablet bilgisayarların e-okuyucuların Pazar paylarını daralttığını söylemek zor. Yine de iPad'in sadece üçüncü çeyrekte 4 milyondan fazla satıldığını belirtmekte fayda var.

Dev site daha önce Kindle 3'ün en hızlı satılan Kindle modeli olduğunu açıklamıştı. Ancak 8 milyonluk satış rakamından ne kadarının Kindle 3'e ait olduğu bilinmiyor. 139 dolardan satışa sunulan Kindle 3 tüm serinin en küçük ve en hızlı e-okuyucusu olarak öne çıkıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun