Donanim 13 ARALIK 2010 / 14:32

2010 boyunca Youtube'da en çok tıklanan videolar açıklandı

İlk onda yer alan videolar arasında Justin Bieber,Twilight ve OK GO da yer alıyor.

İlk onda yer alan videolar arasında Justin Bieber,Twilight ve OK GO da yer alıyor.


YouTube'un 2010 yılı karnesi açıklandı. Müzik videolarına bakıldığında ilk 10'da 4 şarkıyla Justin Bieber'ın damga vurduğu görülüyor. Müzik dışında kalan videolar arasında yerel bir suça tepki gösteren Antoine Dodson'ın videosu yer alıyor.

24 yaşındaki öğrenci Dodson, kız kardeşine karşı yapılan taciz girişimine kızan bir televizyon röportajı gerçekleştirdiği bir video hazırlamış. "Bed intruder song!" isimli video yıl boyunca hem mobil hem de bilgisayar üzerinde 61 milyon defa görüntülenmiş.

Justin Bieber'ın "Baby" isimli şarkısı 406 milyon tıklama sayısıyla müzik videolarının ilk sırasında yer alıyor. Bieber'ın arkasında Shakira, Eminem, Rihanna ve Lady Gaga yer alıyor.

YouTube'da en çok izlenen videolar arasından biz de iki video seçtik. Bunlardan birincisi pop müzik şarkı ve klipleriyle dalga geçmesiyle bilinen Ke$ha'nın "Tik Tok" parodisi.

Bir de müzik videoları arasında yer almasına reğmen en çok izlenen videolar arasına bir istisna olarak giren OK GO klibi "This Too Shall Pass" 20 milyon gösterimiyle 7. sırada yer alıyor.

Diğer videolar ve tüm sonuçlar için http://www.youtube.com/rewind adresini ziyaret edebilirsiniz.