Donanim 05 EYLÜL 2012 / 17:24

189 ekranlık akıllı TV Türkiye'de satışta

189 ekranlık akıllı TV Türkiye'de satışta

Samsung, 75 inçlik (189 santimetre) ES9000 LED Smart TV'nin Türkiye'de satışa sunulduğunu duyurdu. Televizyonun kırmızı altın rengi kaplaması dikkat çekiyor.Dijital medya ve dijital iletişim teknolojilerinde lider olan Samsung Electronics 75 inçlik (189 santimetre) ES9000 LED Smart TV’yi Türkiye’de satışa sundu.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici elektroniği Direktörü Lemi Paksoy, “Yüksek kaliteli televizyon almak isteyen tüketiciler, kalite, işlevsellik, televizyon özellikleri ve gelişmiş tasarım konularında taviz vermek zorunda kalmamalıdırlar. ES9000’i rakipleriyle karşılaştırılamayacak kadar benzersiz kılan, bu yüksek beklentiler göz önünde bulundurularak tasarlanmış olmasıdır” diye konuştu.

7,9 mm kalınlığındaki ince yuvarlak kenarlı çerçevesi bulunan ES9000’in dâhili kamerası bulunuyor. Televizyon, en yeni Smart TV özelliği olan Sound Share özelliğine sahip. Bu özellik, televizyonun ses sistemini otomatik ve kablosuz olarak Samsung’un 6 ve 7 serisi kablosuz ses sistemlerine bağlantı kurulmasını sağlıyor. Çift çekirdek işlemci bulunan televizyonda birçok uygulama indirme ve kullanmanın yanı sıra aynı anda web’de gezinme de gerçekleştirilebiliyor.

Cihaz, Samsung’un Micro Dimming Ultimate ve Precision Black teknolojisini kullanıyor. Böylelikle daha zengin ve optimize renkler, daha detaylı görüntü, daha yüksek kontrast oranları ve netlik ve siyah renk seviyesinde yüzde 30 iyileşme sağlanıyor. Ayrıca en üst televizyon serilerine bile kıyasla parlaklık seviyesinde yüzde 60 iyileşme sağlanıyor ve daha büyük ekran boyutunu ve daha yüksek izleme mesafelerini de destekliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun