Donanim 13 ARALIK 2010 / 12:58

17’lik genç Call of Duty sunucularını çökertti

Call of Duty: Black Ops’un sunucuları 17 yaşındaki bir gencin saldırısıyla çöktü.

Call of Duty: Black Ops’un sunucuları 17 yaşındaki bir gencin saldırısıyla çöktü.


Çıktığı günden bu yana satış rekorları kıran Call of Duty: Black Ops’un sunucuları, geçtiğimiz günlerde 17 yaşındaki bir haklayıcının saldırısına uğradı.

Gencin başını yakan, Call of Duty oynayanların diğer oyuncuları durdurarak daha fazla skor elde etmesine izin kötü amaçlı bir program olan Phenom Booster oldu. Oyun esnasında siteye bu programını indirmeyi başaran gencin bu girişimi binlerce kişinin oyuna erişimini engelledi.

Manchester’da yaşayan genci IP adresinden tespit ederek yakalayan polisin olay hakkındaki soruşturması devam ediyor. Yaşı dolayısıyla ismi açıklanmayan gencin nasıl bir ceza alacağı henüz bilinmese de, oyun yapımcısı Activision'ın ciddi bir tazminat talep etmesi bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun