Donanım 08 TEMMUZ 2014 / 13:45

16bin cihaz aynı anda iş ağına bağlanıyor

ZyXEL’in yeni Kablosuz LAN kontrolörü NXC5500, yüksek performans, kesintisiz Wi-Fi hizmeti ve büyük ölçekli Wi-Fi ağları için 512 adete kadar erişim noktası desteği sunuyor.
ZyXEL, yüksek performansa sahip, kesintisiz ve güvenilir Wi-Fi hizmeti ve büyük ölçekli Wi-Fi ağları için 512 adete kadar erişim noktası (AP) desteği sunan yeni nesil NXC5500 Kablosuz LAN kontrolörleri ile pazarda iddiasını sürdürüyor. WLAN optimizasyonu ile beğeni toplayan ve en yeni ZLD V4.10 yazılımına sahip NXC5500; kullanıcılara ZyMESH, otomatik iyileştirme (Auto Healing) ve istemci yönlendirme (client steering) gibi üst düzey teknik özellikler sağlarken, aynı zamanda kesintisiz ve kolay bir ağ yönetim olanağı da sunuyor.
NXC5500, daha yüksek bant genişliği sağlayan ve daha esnek konuşlandırma olanağı tanıyan güçlü donanım özellikleri sayesinde yüksek performans avantajı sunuyor. Kendi Cihazını Getir (BYOD) eğilimi ofis ve iş çevrelerinde yaygınlaştıkça, iş ağlarının çoğu birden fazla cihazı olan daha fazla kullanıcıya hitap etmek durumunda. NXC5500, performanstan ödün vermeden aynı anda 16.000 eşzamanlı cihazın iş yeri ağına bağlanabilmesine olanak tanıyor. Üstelik NXC5500 kablosuz ağ yönetim cihazının sahip olduğu geniş kapsamlı erişim yönetim fonksiyonları sayesinde büyük ölçekli ağları yönetmek de son derece kolaylaşıyor.
ZyMESH teknolojisi ile ulaşılamayan bölgelerde de Wi-Fi yönetim kolaylığı
NXC5500′de yapılandırma işlemi oldukça basit. Etkin ağ yönetimi sağlayan bu ürün, mesh teknolojisinde (kapsama alanını genişleten özel kablosuz protokol) devrimsel bir yaklaşıma sahip. NXC5500, ZyXEL tarafından geliştirilen ZyMESH teknolojisi sayesinde, geleneksel kablolama yöntemiyle ulaşılamayan bölgelerde de Wi-Fi yönetimin kapsaması sağlanıyor. Ayrıca NXC5500′deki otomatik iyileşme (auto healing) özelliği sayesinde, bilgisayar ağı otomatik olarak optimizasyon gerçekleştirebiliyor. NXC5500 kontrolör ağ yöneticisinin sürekli ağı takip edebilmesini, erişim noktalarını kontrol edebilmesini ve ağ kapsamasını gerektiği durumlarda otomatik düzeltebilmesini sağlayarak kesintisiz bir hizmet verilmesine olanak tanıyor.
NXC5500 ile yüksek Wi-Fi hizmet kalitesi güvence altında
Tüketicilerin en iyi Wi-Fi hizmetini alabilmeleri için NXC5500′de bant seçimini ve sinyal eşik noktalarını ayarlayan bir istemci yönlendirme (client steering) özelliği mevcut. Bant seçimi, 2.4 GHz bant genişliğindeki trafik yoğun olduğunda 5 GHz çift bant servisine geçiş yaparak hem trafik dengeleme işlevi görüyor, hem de 802.11n hem de 802.11ac standartlarındaki cihazların desteklenebilmelerini sağlıyor. Dahası NXC5500 sinyal eşik değeri ölçümü yaparak istemcileri en doğru erişim noktasına yönlendiriyor. Böylece tüm ağda yüksek Wi-Fi hizmet kalitesi sunulmasını güvence altına alıyor.
ETİKETLER : byod NXC5500 zyxell
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun