Donanim 03 ARALIK 2010 / 15:33

15. internet konferansı İTÜ'de devam ediyor

Son dönemde internette tüm olup bitenler, yeni iş fırsatları bu konferansta konuşuluyor.

Son dönemde internette tüm olup bitenler, yeni iş fırsatları bu konferansta konuşuluyor.


Türkiye'de internet ile ilgili grupları bir araya getirerek interneti tüm boyutlarıyla tanıtmak, geliştirmek, tartışmak, internet teknolojileri aracılığı ile toplumsal verimliliği artırmak amacıyla 1995'den beri her yıl yapılan inet-tr konferansı bu yıl 2-4 Aralık 2010 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi'nin (İTÜ) ev sahipliğinde düzenleniyor.

Bu yılki konferansta mobil yaşam, sosyal ağlar, yeni medya, fikri haklar, internet ve demokrasi ile internet yasakları üzerine paneller gerçekleştiriliyor. Youtube, Google, Richard Dawkins, Blogger yasaklarından yola çıkarak fikri haklar, ifade özgürlüğü, hukukun üstünlüğü, internet ve medya ilişkileri, internet ve demokrasi konuları ele alınıyor.

Son dönemin tüm önemli konuları konferansta ele alınıyor

Ayrıca konferansta siyasetçilerin de katılımıyla, Facebook ve Twitter'la birlikte internetin siyaseti nasıl değiştirmekte olduğu, demokrasiyi geliştirmek, saydamlığı ve toplumsal katılımı artırmak için internetin nasıl kullanabileceği tartışılıyor.

Son dönemin tartışmalı konularından internette kişinin mahremiyeti, kurumların ticari sırları ve mevcut yasaklarla, fikri hakların korunması yoluyla yasaklama planları üzerinde duruluyor.

İnternette yaygınlaşan, bir insanlık suçu olan ırkçı, ayrımcı ve benzeri gelişmeler de konferans kapsamında değerlendiriliyor.

Seminerler ücretsiz veriliyor. Seminer programına http://inet-tr.org.tr/inetconf15/detay-program.html adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun