Donanim 26 TEMMUZ 2010 / 10:02

12 yıllık bekleyiş bu gece sona eriyor

StarCraft 2: Wings of Liberty tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de satışa sunuluyor.

StarCraft 2: Wings of Liberty tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de satışa sunuluyor.


1998 yılında piyasaya sunulan gerçek zamanlı strateji oyunlarından StarCraft'ın yeni oyunu StarCraft 2: Wings of Liberty dünya ile aynı anda 26 Temmuz tarihinde saat 24:00'da sadece üç ilde beş farklı noktada satışa sunuluyor. Oyun 27 Temmuz tarihinde ise tüm satış noktalarında olacak.

StarCraft II bir kez daha Protoss, Terran ve Zerg ırkları arasındaki savaşlara yoğunlaşacak; taraflar orijinal StarCraft'taki favori birimlerinin yanı sıra birçok geliştirilmiş ve yeni birim ve yeteneğe de sahip olacaklar. Oyunun yeni 3D grafik motoru, ilk oyunun hızını ve kontrol kolaylığını sağlarken, diğer yandan devasa savaşlar için ekranda yüzlerce birimi aynı anda gösterebilme gücüne de sahip.

Oyunun standart sürümünün fiyatı 139,99 Liradan, özel Koleksiyon sürümü ise 199,99 Lirada satışa sunulacak. Koleksiyon sürümüne daha fazla para ödemek için meraklıları cezp edecek bir çok yenilik bulunuyor. The Art of StarCraft II: Wings of Liberty, oyundan çizimler içeren 176 sayfalık kitapçıkla birlikte içinde orijinal StarCraft ve StarCraft: Brood War genişleme seti bulunan, Jim Raynor'ın künyesinin bir kopyası şeklinde tasarlanmış özel 2GB USB flaş bellek sadece bunların birkaçı.

Koleksiyon sürümünde bir saati aşkın geliştirici röportajı, yönetmenin yorumlarıyla sinematik görüntüler ve fazlasını içeren sahne arkası DVD'si, oyundan 14 müziğin yanı sıra özel bonus müzikler de içeren resmi StarCraft II: Wings of Liberty müzik CD'si ve StarCraft çizgi romanı 0. sayısı ile çizgi roman serisinin öncü kitabı bulunuyor. Ayrıca bir Battle.net hesabındaki tüm World of Warcraft karakterlerine uygulanabilecek, özel World of Warcraft mini Thor oyun içi peti, Battle.net profili için özel portreler, oyundaki birimlerinizi özelleştirecek etiketler ve Terran Thor biriminin görsel olarak benzersiz bir sürümünü içeren özel Battle.net indirilebilir içeriği bulunuyor.

Dünya ile aynı anda oyuna sahip olmak isteyen StarCraft meraklıları İstanbul'da D&R Erenköy, Teknosa Etiler ve Saturn Forum Bayrampaşa'da bulabilir. Ayrıca Ankara'da D&R Tunalı Hilmi'den, İzmir'de de Bimeks Bornova Forum'dan StarCraft II satın alınabilir.

1998'de piyasaya çıktığı günden beri 11 milyon adet satılan StarCraft, çeşitli mecralardan 37 ödül toplamayı başarmıştı. Bugüne kadar 220 milyon dolarlık getiri sağladığı hesaplanan StarCraft, ünlü oyun yapımcısı Blizzard'ın World of Warcraft oyunundan sonra en çok satılan oyunu olma başarısını da gösterdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun