Donanim 16 KASIM 2011 / 11:22

1080P video saniyede 60 kare

Panasonic'in yeni fotoğraf makinesi FZ150, 1080 piksel dikey çözünürlükteki videoları saniyede 60 kare olarak kaydedebiliyor.D-SLR makinelerin çekim kabiliyetleri ve kullanım tarzını kompakt makinelerin taşınabilirliğiyle birleştiren Panasonic’in Lumix ailesine kattığı yeni ürün FZ150, 24x optik yakınlaştırma özelliği ve Full HD video çekimlerinde sunduğu 60 kare/saniyelik çekim hızıyla ön plana çıkıyor. 25-600 mm’lik lenslerle aynı yakınlaştırma oranına sahip Leica DC Vario-Elmart marka lens kullanan makine, kapalı ve açık her türlü ortamda en iyi kadrajı yakamalanıza olanak veriyor.

Video çekiminde ise birçok makine gibi 1920 x 1080 piksellik çözünürlüğü yakalayabilen makine, bu çözünürlükte, saniyede 60 kare gibi bir kayıt hızına ulaşıyor. Bu hız kaydedilen videonun çok daha kaliteli olmasını sağlıyor. Fotoğraf çekimlernde ise 12,1 piksel çözünürlük sunan makine, Venus Engine sayesinde saniyede 12 kare çekim hızına ulaşabiliyor. Bu da özellikle hızlı değişen bir sahnede (spor müsabakası, dans etkinliği, vb.) çekim yaparken büyük avantaj sağlıyor.

Çekimi iA moduna bırakın

Bunların yanında Lumix’in önceki modellerinde de ilgi gören iA modu, mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için tüm çekim ortamlarında başarılı bir ‘çekim asistanı’ olarak ön plana çıkıyor. Bu mod özellkle dijital bir fotoğraf makinesini yeni kullanmaya başlayanlar için hayat kurtarıcı olabiliyor.

Lumix ailesiyle beraber sunulan bir diğer özellik olan Power O.I.S. (Optik Görüntü Sabitleyici) ise bu kez Active mod ile gelerek çok sarsıntılı bir şekilde yol alırken bile düzgün çekimler yapabilmenizi sağlıyor. 3D fotoğraf modu ise FZ150’yi eğlenceli kılan bir diğer özellik olarak karşımıza çıkıyor. FZ150 ile kaydedilen 3D görüntüler, Panasonic Viera’nın 3 boyutlu görüntüleri destekleyen TV’lerinde izlenebiliyor. Lumix FZ150, 1.599 TL’lik fiyat etiketiyle raflardaki yerini aldı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun