Donanim 04 NİSAN 2011 / 17:27

100 GB Blu-ray diskler geliyor

Panasonic, 100 GB kapasiteli yeninden yazılabilir Blu-ray diski piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Teknoloji insanının en büyük sıkıntılarından biri olan veri depolamada Panasonic bir basamak daha yukarı çıktı. Bugüne kadar sadece yüksek çözünürlüklü filmler için satın aldığımız Blu-ray diskler çok yakında iyi bir depolama alternatifi olacak.

Özellikle görüntüleme teknolojilerindeki atılımların ardından daha da artan yer ihtiyacına cevap vermek üzere ortaya çıkarılan 100GB kapasitesindeki BD-RE XL formundaki modeller önümüzdeki aydan sonra piyasada olacak.

Japonya’da Nisan ayının ortasında 118 dolar fiyatla satışa sunulması beklenen yeninden yazılabilir ilk Blu-ray disk LM-BE100J’nin üç katmanlı yapısını destekleyen Blu-ray yazıcılar Pioneer ve Buffalo markaları altında bulunuyor.
ETİKETLER : blu-ray disk panasonic
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun