Donanim 05 AĞUSTOS 2010 / 06:01

'Walkman' Eylül'e kadar yürüyecek

Sony'nin yeni taşınabilir müzik ve video oynatıcısı Eylül'de piyasaya çıkıyor.

Sony'nin yeni taşınabilir müzik ve video oynatıcısı Eylül'de piyasaya çıkıyor.


Uzun süre hayatımızdaki en büyük jenerik markalardan biri olmuşken tahtını iPod'a kaptıran Walkman, yeni ürünleriyle eski günlerini bulmaya çalışıyor.

Sony'nin yeni video MP3 çaları Walkman E450 tasarımının yanında yüksek ses ve video performansı konusunda iddiasını gösteriyor. Eylül ayından itibaren satın alınabilecek Walkman'in 2,8 inç'lik OLED ekranı bulunuyor.

Yeni Walkman'le birlikte yeni bir arayüz de geliyor. Çalma ekranında albüm kapak çalışmalarının büyük görüntüsü net olarak görülüyor. Değişebilen arka plan duvar kağıdı, yeni sahne araması özelliği ilk bakışta göze çarpıyor.

E450 ile ‘Lyrics Sync' özelliği de kullanıcıyla buluşuyor. Popüler olan .lrc uzantılı formatı destekliyor ve şarkıların sözleri ekrana yansıyor. Bu küçük MP3 çalarda bir de karaoke modu bulunuyor. Walkman yorumcunun sesini düşürüyor ve müziğin üzerine şarkı söylenebiliyor.

Yeni Dil Öğrenme fonksiyonu, dikkat isteyen şarkı sözlerini öğrenmeyi kolaylaştırıyor ve Walkman'iniz ses perdesini değiştirmeksizin veya netliği bozmaksızın düşük bir çalma hızında dinlenmek üzere seçilen bir pasajı tekrar tekrar çalıyor.

Uzun listenin içinde kendinize özgü beş kişisel çalma listesi hazırlanabiliyor. Ayrıca SensMe teknolojisi de müzik listesini otomatik olarak algılıyor ve bir dizi tematik kanal yaratıyor. Geriye o anın hangi kanala uygun olduğunu seçmek kalıyor.

Net Bas ve Net Stereo özelliklerine, yeni DSEE (Digital Sound Enhancement Engine / Dijital Ses Artırma Motoru) özelliği de katılıyor. Sony tarafından geliştirilen DSEE, müzik dosyalarının daha doğal ve CD kalitesinde sesi oluşturmak için sıkıştırıldığında kaybolan yüksek frekansları onarıyor.

Yeni Virtual Phones Technology (Sanal Telefon Teknolojisi) kulaklıklarınıza, favori parçalarınızla eğlenmeniz için fazladan bir boyut da getiriyor. Ayrıca Sony'nin akustik modellemesi size, farklı beş ses alanı seçeneği sunuyor. Dynamic Normalizer ise siz şarkıları sürekli dolaşma modunda arka arkaya dinlerken her bir şarkının ses hacmini dengeleyip, ses yüksekliğindeki farklılıkları azaltıyor.

Sony'den gelen açıklamaya göre yeni Walkman tek şarjla 50 saate kadar müzik dinleme ya da 10 saat video oynatma süresi veriyor. Walkman içerik aktarımında da iPod'lar kadar sıkıcı davranmıyor. İçerik transfer yazılımının yanında doğrudan Windows içinden Walkman'e veri aktarılabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun