Donanim 17 MART 2009 / 09:52

­Sony Ericsson ilk defa Güney Kore pazarında

Sony Ericsson, Windows Mobile tabanlı yeni Xperia X1 akıllı telefonunu Güney Koreli SK Telecom'un mobil ağında sunmaya hazırlanıyor.

Sony Ericsson, Windows Mobile tabanlı yeni Xperia X1 akıllı telefonunu Güney Koreli SK Telecom'un mobil ağında sunmaya hazırlanıyor.


Güney Kore hükümeti ülkedeki tüm cep telefonlarının Güney Kore'ye özel "WIPI" kablosuz internet platformu kullanması gerekçesini kaldırdı. Ancak Sony Ericsson Güney Kore’de piyasaya sunacağı ilk ürün için bu kuralı izlemeye karar verdi.   


WIPI (Wireless Internet Platform for Interoperability) Güney Kore’deki cep telefonlarının, operatör ya da üreticiye bağlı kalmadan tüm uygulamaları çalıştırmasına izin veren bir platform. WIPI platformlarının çoğu Java tabanlı. Ayrıca, çift uygulamaları da indirip çalıştırabiliyor.  


Sony Ericsson Korea X1’i Koreli yerel müşterilerin beğenisine göre yeniden uyarlamak için SK Telecom ile çalıştı. Sonuç olarak “My smart panel,” “DAUM panel” ve “My PC panel” olmak üzere farklı özelliklerde üç yeni panel geliştirildi. Xperia X1 satışları Mart ayı bitiminden önce başlayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun