Dizüstü 06 MAYIS 2013 / 14:41

Yepyeni bir dokunma ve klavye deneyimi: Acer Aspire R7

Bugüne kadar gördüğümüz tablet ve dizüstü bilgisayar melezleri arasında en farklı olanlardan biri olan cihaz, büyük yapısının ötesinde özellikle tasarımcıların ilgisini çekebilecek kullanım kolaylığını veriyor.Acer New York'ta düzenlenen basın toplantısında dokunma ve yazma deneyimini yeniden tanımlayacak devrim niteliğinde bir 39.6 cm (15.6”) dizüstü bilgisayar olan Aspire R7'yi tanıttı. Full HD 1920x1080 dokunmatik ekrana sahip olan Aspire R7, dokunma ve yazmayı gittikçe birleştiren yeni hayat tarzı için üretildi. Acer Avrupa Başkanı Oliver Ahrens şöyle konuştu:
"Aspire R7 ile Acer dizüstü bilgisayarı insanların bilgisayarlarıyla veya cihazlarla nasıl etkileşime geçtiklerini temel alan bir yaklaşımla yeniden tasarladı. R7'nin yenilikçi tasarımı bilgi işlem deneyimini yeniden tanımlamaktadır, böylece tüketiciler ister dokunmatik olarak kullansınlar ister yazı yazsınlar, R7 kullanıcıların daha önce hiç yapmadıkları şekilde içerik oluşturma, internette gezinme ve içerik paylaşmalarını sağlar."Ekranı geriye, klavyenin arkasına kaydırdığınızda 39.6 cm (15.6”) Full HD 1920x1080 dokunmatik ekranlı, Intel Core i5 işlemcili, 12GB'a kadar bellek, 1TB(3) sabit disk veya 256GB'a kadar SSD(4) ve tam boy bir arkadan aydınlatmalı klavye ile güçlü, tüm özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar ortaya çıkıyor. Aynı zamanda ses seviyesi kontrol düğmesi, HDMI portu, SD kart okuyucu, ses giriş/çıkışları, üç USB portu, WiFi, Bluetooth ve VGA, RJ45 ve USB destekleyen uygun bir dönüştürücü içeriyor.

Üstün bir görsel/işitsel deneyim sunan R7’nin güçlü özellikleri ve yüksek tanımlı ekranı Dolby Home Theater birinci sınıf ses sistemi ve dört adet 8 watt hoparlör tarafından tamamlanıyor.

Yeni tasarımda klavyenin yerleşimi bile yeniden düşünülmüş. Klavyenin kasanın önünde gövdeye daha yakın biçimde yerleştirilmesi olabildiğince daha konforlu, daha verimli ve daha akıcı bir hale getirilmiş. Tuşlar doğal olarak parmakların altında kalmaktadır ve yazı yazmak için kolları avuç dayanağından dışarı ve yukarı kaldırarak pad'e dokunma ihtiyacı ortadan kalkmıştır.

Red Dot Tasarım Ödülü 

Acer Aspire R7 ürün tasarımında mükemmellik için dünyadanın en prestijli tasarım ödüllerinden Red Dot ile ödüllendirilmişti. Bu ödül uluslararası bir yarışmada, Almanya, Design Zentrum Nordrhein Westfalen'da 37 tasarım uzmanından oluşan bir jüri tarafından yıllık olarak verilmektedir. Tasarım gurusu Jimmy Choo 19 kategoride 4662 başvuru alan bu yılki yarışmaya jüri üyesi olarak ilk kez katılmıştır. Aspire R7 “bilgisayarlar ve bilişim teknolojisi” kategorisinde seçildi.

Ürünün reklam filmiyse aslında tam olarak nasıl bir şeye benzediğini ifade ediyor ve keyifle kendini izletiyor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SE_gIOeZloQ[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun