Dizüstü 14 MART 2013 / 10:16

Lenovo ThinkPad ailesini genişletmeye devam ediyor

Lenovo’nun ThinkPad serisi bu kez de ThinkPad Twist modelini duyurdu. Windows 8 Professional işletim sistemiyle sahip olan Twist, özellikle döndürülebilir tasarımıyla dikkat çekiyor. Cihaz, yazı yazılması gerektiğinde bir dizüstü bilgisayara, hareket halinde ise bir tablete ve sunum yapılması gerektiğinde de bir standa dönebiliyor. Ayrıca, 12.5 inç genişliğinde, kırılma ve çizilmeleri önleyen magnezyum alaşımlı yapıya sahip cihazın IPS Gorilla Glass dokunmatik ekranı arkaya eğildiğinde ise cihaz çadır şekline dönüşüyor.

Twist’te yer alan sistemin çökmesi durumunda, sabit sürücüyü hasara karşı korumak için oluşturulan “Active Protection System-Aktif Koruma Sistemi” devreye giriyor. Ayrıca veri güvenliğini garanti eden “Intel Trusted Platform Module” (TPM) de cihazda yer alıyor.

Intel Core i5 işlemci teknolojisine sahip cihaz, 500 GB ve 128 GB SSD depolama imkanı sunuyor. 1.58 kg ağırlığıyla tablet ve ultrabook’un bir birleşimi olan Twist, 7 saatin üzerinde pil ömrü ve isteğe bağlı 3G bağlantısıyla ofis dışında da kullanıcılara eşlik ediyor.  Sıvıya dayanıklı klavyeye sahip olan ürün ayrıca bir saniyede uyku modundan çıkabilen anında başlatma teknolojisine sahip.

ETİKETLER : lenovo thinkpad twist
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun