Dizüstü 06 OCAK 2016 / 13:37

Harici ekran kartı takılabilen Ultrabook

Razer, oyun odaklı Ultrabook modeli Blade Stealth'i tanıttı.

Razer'ın Blade serisi Ultrabook'larını duymuşsunuzdur. Olabildiğince taşınabilir yapıda olan bu oyuncu bilgisayarları, Razer'ın kendine has özellikleriyle bezeniyor. Klavyesi ışıl ışıl, hatta ekstra LCD'ye sahip klavyeli Blade modellerine CES'te bir yeni üye daha katıldı: Stealth.

Razer Blade Stealth, 13 mm kalınlığında ve 1.25 kg ağırlığında bir Ultrabook modeli. 12.5 inç dokunmatik LCD ekran kullanan Blade Stealth, 2560 x 1440 ve 3840 x 2160 ekran çözünürlüğü seçenekleriyle geliyor. Intel Core i7 6500U işlemcisini kullanan modeller, 8 GB RAM'e sahipler. Bu RAM miktarı maalesef artırılamıyor.

Ürünün en dikkat çekici noktası ise Thunderbolt 3 bağlantı noktası. Belki sizin için çok şey ifade etmiyor olabilir ama Thunderbolt 3 üzerinden bağlanan Razer Core, Stealth için büyük bir anlam ifade ediyor. Razer Core, standart masaüstü ekran kartlarını Razer Stealth'te kullanmaya yarayan bir aparat. Ufak bir kutu biçimindeki bu aparatın içerisine ekran kartımızı takıp, Stealth'e bağladığımız anda cihaz bu ekran kartından faydalanır hale geliyor. Tahmin edeceğiniz üzere harici ekran kartıyla beraber cihazın oyun performansı katlanıyor.

Razer Core'un 375 watt güç tüketen kartları desteklediği ve AMD veya Nvidia farketmeksizin kullanılabildiği belirtiliyor. Razer Blade Stealth'in fiyatları 999 ila 1599 dolar arasında değişirken Razer Core'un fiyatı hakkında henüz bir bilgi verilmiyor. Ürünlerin Şubat'tan itibaren Microsoft mağazalarından satın alınabileceği söyleniyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun