Dizüstü 19 MART 2013 / 14:17

Chromebook Pixel 6 ülkede daha satışa sunuldu

Google, ilk olarak ABD’de piyasaya sürdüğü Chromebook Pixel’i Avustralya ve Avrupa’da piyasaya sundu. Cihazın Apple MacBook Pro’ya rakip olması bekleniyor. Google tarafından kendi resmi blog sayfası üzerinden yayınlana habere göre, cihazın özellikle eğitim ve iş dünyasında kullanıcı bulması bekleniyor. 4 GB RAM, Intel HD 4000 grafik işlemci birimi, 256x1700 ekran çözünürlüğü ve 32 GB SSD belleğe sahip olan cihaz, 1499 dolara varan satış fiyatı sebebiyle eleştirilerin odak noktası olmuştu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j-XTpdDDXiU[/youtube]

Şirket konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerimiz olarak elinizi Chromebook’a sürmek istediğinizi belirttiniz. Mühendislerimizle bunu gerçeğe dönüştürmek için elimizden geleni yaptık... Bugün, Chromebook’u herkese sunmak adına bir adım daha attığımız için mutluluk duyuyoruz... Gelecek haftalarda Chromebook satılan mağaza sayısını ABD’de iki katına çıkarmayı amaçlıyoruz”

Cihaz, ABD'nin ardından 6 ülkede daha kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.
ETİKETLER : chromebook pixel Google
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun