Depolama 03 NİSAN 2015 / 13:13

WD My Passport X’i görücüye çıkardı

Western Digital, özellikle oyuncular için üretilen 2 TB depolama alanına sahip taşınabilir sabit sürücü My Passport X’i tanıttı.2 TB My Passport X sürücüsü, Xbox One ya da PC’ye bağlanıldığında, 50 ekstra oyuna kadar oyunculara depolama alanı sağlıyor. Xbox One ve PC sabit sürücülerinde önceden satın alınan oyunları silme zorunluluğunu gideriyor ve oyuncuların oyuna dönmesine imkan sağlarken “kapasite dolu” uyarı mesajlarını da kaldırıyor. Oyuncular, My Passport X’i, kaydedilmiş oyunları indirmeye gerek kalmaksızın, arkadaşlarının sitemlerinde oyun oynamak üzere kullanabiliyor.

USB 3.0’ın gücü kullanıcılara, My Passport X taşınabilir sürücü ile ayrı bir güç kaynağı gerekmeksizin hızlı bir şekilde dosyalara giriş ve kaydetme imkanına sahip. Basit kurulum ekran yönergeleriyle yedekleme için genişletilmiş depolama alanı, oyun içeriklerini dakikalar içerisinde saklama ve depolama imkanı sunuyor.

WD İçerik Çözümleri Birimi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Tony Tate, My Passport X taşınabilir sürücünün, kapasiteyi genişletmek için hızlı ve kolay bir yol sunduğunu ve mobil oyunlar için genişletilmiş bir kütüphane sağladığını dile getiriyor.