Depolama 27 KASIM 2014 / 11:47

VMware vCloud Air platformunu Almanya'ya getiriyor

VMware, VMworld 2014 Avrupa’da daha önce adı VMware vCloud Hybrid Service olarak bilinen VMware vCloud Air hibrit bulut platformunu Almanya’ya getirmeyi planladığını açıkladı. Yeni veri merkezinin 2015’in ilk çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor.

Kurumlar, iş akışlarında herhangi bir aksamaya yol açmadan açık buluta geçiş süreçlerini devam ettirmelerine rağmen, BT birimlerinin veri gizliliği, güvenliği ve serbestliği konusundaki endişeleri devam ediyor. VMware’in Almanya’da 225’in üzerinde BT yöneticisiyle gerçekleştirdiği bir araştırmaya katılanların yüzde 93’ü, bulut sağlayıcılarının yerinin önemli olduğunu, uygun bir hizmet sağlayıcının seçiminde ana kriter olacağını belirtiyor. Katılımcıların yüzde 71’i, açık bulutu kendi altyapılarını yönettikleri gibi yönetebilecekleri bir çözüme ihtiyaç duyduklarını söylüyor. vCloud Air’in Almanya’daki yeni operasyonu, Avrupa’da kurumların dünya lideri bir firmadan açık bulutun avantajlarını elde etmelerini sağlarken, lokal veri gizliliği, güvenlik ve özgürlük konularını gündeme almalarına yardımcı olacak.VMware, VMware vCloud Air Virtual Private Cloud OnDemand için genişletilmiş hızlı erişim programının duyurusunu gerçekleştirdi. VMware vCloud Air Virtual Private Cloud, sadece bir kredi kartı işlemiyle vCloud Air’e talebe bağlı erişimi de sağlayacak. VMworld US 2014’te beta sürümü tanıtılan VMware Virtual Private Cloud OnDemand kapsamında, sadece kullanılan servisler için faturalandırma gerçekleştirecek.

VMware’in hibrit bulut platformu, vCloud Air’in duyurusunun üzerinden bir yıl geçmeden, her boyuttaki işletmenin hibrit buluta en hızlı şekilde geçebilmesi için genişletiyor. VMware, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki veri merkezleriyle vCloud Air’i Japonya’ya taşımasında SoftBank Telecom Corp. ve SoftBank Commerce & Service Corp. ile işbirliğine gitti. Bu sayede hibrit bulutu Asya – Pasifik Bölgesi’ne doğru genişletti. China Telecom ile de Beijing’te dünya klasmanında bir hibrit bulut hizmeti sağlamak için stratejik işbirliği gerçekleştirildi.
ETİKETLER : vmware VMware vCloud Air
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun