Depolama 26 EKİM 2015 / 13:32

U2 EMC'nin desteğiyle yol almaya devam ediyor

U2’nun son turnesinde yaratıcı ekibin terabaytlarca veri akışı ve arşivi, EMC'nin sunduğu flash depolama çözümleri üzerinde gerçekleşti.

EMC, dünyaca ünlü müzik grubu U2’nun dünya turnesine flash teknolojileriyle destek verdi. Dört kıtada yüzbinlerce insana ulaşan U2, 400 ton ağırlığındaki ve 360 derece sahnesiyle dünyanın en büyük video ekranını kullanırken, canlı performansı boyunca özel efektler ve eşsiz bir ses sitemiyle desteklenen U2 konserlerinin arka planında EMC’nin flash depolama ve yedekleme sistemi kullanıldı.

EMC’nin desteğiyle yola çıkan U2, bu turnesinde iki yıl içerisinde 22 milyon dolardan fazla gelir sağladı. Şirket, tamamı flash depolama çözümlerini kullanarak yaratıcı ekibin USB tabanlı flash’dan sabit disklere, kişiselden genel depolama çözümlerine kadar her verinin sorunsuz şekilde saklanmasına olanak tanıdı. Kurumların depolama çözümlerini en kolay şekilde yönetebilmesi için özel olarak üretilen EMC VNXe 3200, U2’nun yaratıcı ekibinin tüm süreçlerinde hem MAC hem de PC’lerde üst düzey performans sundu.

Tamamı flash VNXe 3200 sayesinde yaratıcı ekip, devasa verileri depolama birimlerinden dev ekranlara aktarmakta, oynatmakta ve düzenlemekte hiçbir zorluk yaşamadı. Her şov için özel olarak yaratılan ışık ve ses gösterileri EMC’nin esnek depolama çözümleri sayesinde hayat buldu.

Konser sırasında canlı olarak en hızlı çözümü sunmanın yanı sıra tüm yaşananları kaydetmek de önemli bir süreci kapsıyor. Tüm grup üyelerinin her anını, seyircilerin coşkusunu yakalamak üzere tasarlanan 20 yüksek çözünürlüklü kamera, tüm turne boyunca binlerce saatlik yüksek çözünürlüklü video kaydetti. Turne boyunca süren her konserde her kameradan alınan görüntüler EMC VNXe 3200’de depolanarak o anda binlerce izleyiciyle buluştu. Bununla birlikte her akşamın arşivi VNXe 3200’den EMC Data Domain 2500’e (DD2500) aktarılarak tüm içeriğe her an erişim imkanı bulunan kusursuz bir arşiv oluşturuldu.
ETİKETLER : emc u2 u2 turnesi emc u2
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun