Depolama 02 AĞUSTOS 2013 / 12:55

Seagate ve IBM melez diskler için bir araya geldi

IBM iş birliğiyle üretilen Seagate Enterprise Turbo SSHD, kurumsal alan için sunulan ilk melez disk olma özelliğini taşıyor.SSD disklerin hızını, yüksek kapasite ile buluşturan disk modeli, kıyaslanabilir rakiplerinden 3 kat daha fazla kritik görev performansı sunuyor. 2012 yılında Seagate ve IBM’in kendi laboratuvarlarında yaptıkları testler doğrultusunda ortaya çıkan diskin ilk prototipi IBM sunucularında kullanıldı. 600GB’lık kapasiteye sahip Enterprise Turbo SSHD’nin 32 GB’lık SSD alanı, 15.000 RPM ve 10.000 RPM olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Disk hibrit olmasının avantajını standart hard disklere performans farkıyla ortaya koyuyor.

Yapılan ön performans testlerine göre, 15.000 RPM hıza sahip Seagate Enterprise Turbo SSHD, normal bir diske oranla 3 kat daha fazla performans sağlarken, 10.000 RPM hıza sahip versiyonu ise normal bir HDD’ye göre 2 kat daha hızlı performansa sahip.

Enterprise Turbo SSHD’nin daha düşük maliyetle daha yüksek performans ve daha yüksek kapasite sunuyor olması, OEM üreticileri ve sistem tasarımcıları tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Disk, kendini şifreleme özelliği ile de güvenlik düzeyini en üst seviyeye çıkarmaya imkan veriyor.

Seagate Enterprise Turbo SSHD’nin dikkat çeken özellikleri:

• İlk Kurumsal Hibrit Disk

• Dünyanın En Hızlı Kurumsal Hard Diski – 15.000RPM sürücülere göre 3 Kat daha hızlı

• 600 GB’lık Yüksek Kapasite

Seagate Enterprise Turbo SSHD ile ilgili detaylı bilgilere www.seagate.com/www/turbo üzerinden erişebilirsiniz.
ETİKETLER : seagate seagate ibm sshd
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun