Depolama 08 MART 2013 / 15:00

Seagate masaüstü bilgisayarlara yönelik yeni hibrit disklerini tanıttı

SSHD olarak adlandırdığı hibrit diskleri daha önce sadece notebooklar için sunan Seagate,  hibrit disk çözümlerini masaüstü bilgisayarlar için de geliştirdi. Dizüstü bilgisayarların performansını arttırmak için en uygun çözüm olarak görülen hibrit disklerde farklı iki seçenek sunan Seagate, toplam sistem performansının yüzde 30 oranında arttırılabildiğini belirtiyor. Standart 5400 RPM notebook hard disklerinden 5 kat daha hızlı çalışma performansı sunan Laptop SSHD ve Laptop Thin SSHD önyüklemeleri müthiş bir hız ile gerçekleştiriyor.

1TB’lık yüksek kapasite ile sunulan Laptop SSHD, bilgisayarlarda gereken boşluğu sağlarken, yüksek çözünürlüklü video ya da oyun oynarken performans hızını düşürmüyor, zengin medya içerik akışını depoluyor ve cihazın daha hızlı bir şekilde komutlara cevap vermesini sağlıyor. Laptop Thin SSHD seçeneği ise 500 GB’lık kapasite ile 7mm boyutunda sunuluyor, en ince dizüstü bilgisayarlara, özellikle ultrabook’lara performansı ile eşlik ediyor.

Masaüstü bilgisayarlar için ilk hibrit disk

Dizüstü bilgisayarlar için olan hibrit disklerini geliştiren Seagate, masaüstü bilgisayarlar için de bir hibrit disk üretti. Desktop SSHD ile kullanıcılar artık masaüstü bilgisayarlarında hard disk kapasitesi ile SSD performansını bir arada yaşıyor.

Kullanıcıların favori uygulamaları için bir hız sunan ya da yaşlanmaya yüz tutan bilgisayarları için yeni bir nefes olan Desktop SSHD’nin yapılan testlerde diğer hard disklere göre 4 kat daha hızlı çalıştığı görülüyor. Desktop SSHD 2 TB’a varan geniş depolama kapasitesi ile de dikkat çekiyor.

Seagate Pazarlama Başkan Yardımcısı Scott Horn konuyu şu şekilde değerlendirdi:
“Seagate mühendisleri yine çok iyi bir iş çıkardı. Yeni SSHD’lerimizin sunduğu yüksek performans harika. Kapasiteden ödün vermeden, cüzdanınız için makul olan yeni sürücülerimizle bilgisayarlarınıza adeta turbo ilave edilmiş oluyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun