Depolama 28 KASIM 2014 / 10:59

Seagate’in Türkiye distribütörü Vitel oldu

Seagate’in kurumsal veri depolama ve disk yedekleme çözümleri, Türkiye pazarında Vitel güvencesiyle satılacak. Distribütörlük anlaşması kapsamında Seagate’in Business NAS, E-Vault, Object Storage ve High Performance Computing Storage ürünleri Vitel tarafından satılacak.

Vitel tarafından Türkiye pazarına sunulacak Seagate Business NAS çözümleri, kurumsal NAS pazarında rekabetçi bir ürün olarak göze çarpıyor. Business NAS çözümleri hem uygun fiyatı hem de yüksek performansı ile dikkat çekiyor. 1U genişliğinde 8 adet disk yuvasına sahip tek marka olan Seagate Business NAS çözümleri, 32 TB RAW kapasite sunuyor. Rakiplerinin 2U ünitelerde sunabildiğini 1U genişlikte sunan Seagate, veri merkezlerinde az yer kapladığı için büyük avantaj sağlıyor. Business NAS çözümleri EVault yazılımı ile entegre çalışma özelliğine sahip.

Seagate 2007 yılında EVault’u satın alarak “Disk to Disk” yedekleme konusunda en büyük oyuncular arasına girdi. EVault’un en büyük avantajı yedeklemeyi hem lokalde hem bulutta hem de hibrid olarak sunabilmesi. Multi Tenant özelliği ile tek noktadan kontrol imkanı sağlayan ürün ISP’ler, holdingler ve veri merkezleri tarafından tercih ediliyor. Kolay kullanımlı, merkezi web arayüzlü bir yönetim yapısına sahip olan EVault 1TB’dan petabyte seviyelerine kadar ölçeklenebiliyor.Seagate’in Object Storage ürünleri, I/O sayısının yoğun olmadığı MP3, JPEG , WAV vb. dosyaların tutulduğu ve arşivlendiği ortamlar için ideal bir çözüm olarak göze çarpıyor. Digital medya, kamera güvenlik sistemleri, büyük hacimli dosya sunucusu (File Server) gibi ortamlar için ideal, uygun maliyetli ve güvenilir bir çözüm olan Seagate Object Storage sınırsız ölçeklenme imkanı sunuyor. Seagate Object Storage çözümünde 42U kabinde 2 petabyte raw kapasiteye ulaşılabiliyor.

High Performance Computing (HPC) Storage ürünleri ise aritmetik işlemlerin yoğun olduğu ARGE merkezleri için en ideal çözüm. Saniyede 1 TB "Sürekli" veri transferi kapasitesi sunan çözüm rakiplere göre yüzde 45 daha az enerji ile çalışıyor.
ETİKETLER : seagate vitel
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun