Depolama 22 TEMMUZ 2013 / 15:00

Samsung SSD pazarına iddialı giriyor

SSD pazarına önemli yatırımlar yapan Samsung, yeni ürünlerini Kore’nin başkenti Seul’da düzenlediği küresel bir etkinlikle tanıttı.Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Samsung Kuzey Amerika Yarı İletken Ürünlerinin Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Jim Elliott, yeni ürünlerle Samsung’u liderliğe taşımayı hedeflediklerini belirtti. Yeni ürünlerin arkasında çok önemli bir teknoloji ve Ar-Ge çalışması olduğunun altını çizen Elliott, şunları söyledi:
“Düzenlediğimiz bu küresel zirveyle 1 TB boyutundaki yeni ürünlerimizi tanıtıyoruz. SSD pazarı da akıllı cihazların artışıyla çok hızlı gelişim gösteren bir pazar haline geldi. Üreticilerin SSD’yi seçme sebepleri hız ve hafiflik olarak özetlense de biz arkasındaki Ar-Ge’yi de gözler önüne sermeyi planlıyoruz."Kurumsalda farkı hızı

1TB dışında kurumsal taraf için 1.6 TB’lık SSD ürünlerini de tanıtan Samsung, kurumlara güvenli ve hızlı depolama olanağı da sunuyor. Kurumsal tarafta standartların çok üzerinde ürünlere imza attıklarını belirten Jim Elliott, “Yeni duyurduğumuz 1.6 TB’lık yüksek hızlı NVMe ailesi saniyede 3000 MB gibi bir hıza sahip. Bu da 500 GB’lık bir verinin 3 dakikadan kısa bir sürede işlenebileceği anlamına geliyor. Bu da mevcut sunucularda kullanılan sabit disklerin hızının yaklaşık 14 kat fazlası anlamına geliyor” şeklinde konuştu.Samsung Electronics BT Ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep Samsung’un SSD serisinin Türkiye pazarına girmesine ilişkin şu şekilde konuştu:
“Kore’de tanıtımını yaptığımız SSD Serimiz ile Türkiye’de SSD pazarına güçlü bir giriş yapmayı hedefliyoruz. Amacımız; globalde sahip olduğumuz lider konumumuzu Türkiye’de de sürdürmek. Dünyada SSD penetrasyonu yüzde 5, Türkiye’de ise yüzde 1'in altında. SSD'ler sabit disklere göre mobil cihazlar için çok iyi bir alternatif oluşturuyor. Hem profesyonel, hem de genel kullanıcılar için sunduğumuz ürünlerin, tüketicilerin kişisel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamalarına olanak tanıyan geniş SSD seçenekleri sunuyoruz. SSD serimizin yanı sıra, akıllı telefonlar ve dijtial fotoğraf makineleri için yüksek kapasiteli ve dayanıklı micro SD’lerimizi de Türkiye’deki tüketicilerle buluşturuyor olacağız."
ETİKETLER : samsung SSD
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun