Depolama 13 TEMMUZ 2016 / 10:37

Red Hat, Linux konteynerlere özel kalıcı depolama çözümünü tanıttı

Red Hat, Gluster Storage çözümünün en son sürümünü duyurdu. Tanıtılan yeni sürüm, konteyner tabanlı ürünler geliştiren OpenShift geliştiricilerine daha fazla esneklik ve etkinlik kazandıracak.

Red Hat, Linux konteyner üzerinde çalışan veri/durum saklamalı uygulamalara yönelik yeni Red Hat Gluster Storage sürümü ile geliştiricilerin kurumsal sınıftaki dayanıklı depolama işlerini daha kolay yapılandırmalarını sağlayacak. Bu yaz kullanıcılara ulaşacak olan depolama çözümü, Red Hat OpenShift Container Platform ile olan entegrasyonu sayesinde ek olarak bağımsız bir depolama kümesine ihtiyaç duymadan çalışabiliyor. Bu sayede kullanıcılara konteyner tabanlı yazılım ortamlarında daha etkin ve düşük maliyetli bir depolama çözümü sunulabiliyor.
 
Red Hat Depolamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ranga Rangachari ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Red Hat Gluster Storage sürümü, mikroservisler ve konteynerlere giderek daha da bağımlı hale gelen kurumların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. Geleneksel, tek parça depolama teçhizatları, Linux konteynerlerdeki veri kaydı gerektiren uygulamaları esnek ve tasarruflu bir şekilde sunmaya uygun değil”.
 
Red Hat Gluster Storage 3.1.3 farklı ekipler tarafından yönetilen farklı depolama süreçlerinin yarattığı güçlükleri aşmayı hedefliyor. Bu çözümle geliştiriciler Red Hat OpenShift’teki Kubernetes ile tek bir kontrol zemini kullanarak hem depolama hem de uygulama konteynerlerini kontrol edebilecekler. Bu özellik aynı zamanda geliştirme ortamlarından kurum-içi ve bulut üretim ortamlarına kadar her yerde daha fazla DevOps entegrasyonu ve otomasyonu sağlıyor.
 
Red Hat Gluster 3.1.3 ayrıca performans ve istikrar konusunda da iyileştirmeler sunuyor. Bunlar arasında sanal makinelere yönelik yazılım tanımlı depolama yapılarında kendi kendini onarma ve yüksek performans yer alıyor.   
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun