Depolama 19 EKİM 2015 / 16:33

Radore hedef büyüttü

Radore, şehrin göbeğindeki 2 bin 500 metrekarelik lokasyonunda fiber ve metro ethernet ağ altyapısına doğrudan erişim sağlayan bir yapı üzerinde müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarına özel hizmet sunuyor.

Radore, üst düzey fiziki güvenlik koşulları, hızlı internet sağlayıcıları ve deneyimli teknik ekibiyle, şehrin göbeğinde müşterilerini kaliteli hizmet ile buluşturuyor. Üçüncü nesil veri merkezi yatırımıyla Radore, halihazırda 2 bin 500’ün üzerinde kişi ve kurumasunucu barındırma (co-location) ve kiralama (dedicated server), donanım kiralama, cloud, cdn, web hosting, alan adı, SSL ve sunucu, network ve BT altyapı yönetim servisleri gibi veri merkezi hizmetleri sunuyor.
Oldukça hızlı büyüyen operatör bağımsız veri merkezi olduklarına dikkat çeken Radore Genel Müdürü Zeki Kubilay Akyol, düzenlenen toplantıda veri merkezlerinin önemine değindi. Akyol sözlerine şöyle devam etti:
“Sağlıktan perakendeye, online bankacılıktan e-ticarete kadar tüm iş süreçlerinin dijitale taşındığı bir dönemde veri merkezleri kritik bir önem taşıyor. Radore olarak biz de bu alandaki varlığımızla fark yaratmayı hedefledik. 11 yıllık serüvenimizde bugünlere gelebilmek için çok yol katettik. 20 metrekare ile çıktığımız bu yolculukta bugün 2 bin 500 metrekareye ulaştık. 2009’dan sonra işlerimizin hızla büyümesiyle, beş senede tam 10 kat büyüdük. 2010’da “Uptime Experts” olarak anılmaya başladık. 2014 yılında İş Girişim ve Doğuş SK ile gerçekleştirdiğimiz ortaklıklarımızla varlığımızı daha da güçlendirdik. İçinde bulunduğumuz üst düzey güvenlik çemberinin hakim olduğu Metrocity’deki veri merkezimizde, 10 bin sunucu kapasitesiyle hizmet veriyoruz. Tüm sunucularımız gelişmiş güvenlik önlemleri ile korunan kafesli sistemler içinde kilitli ve şifreli kabinlerde barındırılıyor. Verimliliği ön planda tutuyoruz. Klasik bir veri merkezine göre yaklaşık yüzde 33 oranında enerji tasarrufu sağlayabiliyoruz” dedi.

Bulundukları lokasyonda fiber ve metro ağ altyapısına doğrudan erişim sağladıklarının altını çizen Akyol; “İnternet erişim kapasitemiz çok yüksek. Tecrübeli teknik ekibimiz ile kullanıcılarımıza 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunuyoruz” dedi. 
ETİKETLER : radore veri merkezi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun