Consumerization 27 ARALIK 2012 / 19:16

ASUS Türkiye: "Artık iş bilgisayarı bir USB belleğe sığıyor"

ASUS Türkiye: "Artık iş bilgisayarı USB belleğe sığıyor"

[Dosya-Consumerization] Çalışanların iş yerlerine kendi cihazlarını getirmelerine Windows 8 ile bazı çözümler sunulduğunu belirten ASUS Türkiye Pazarlama Müdürü Ilgaz Güler, artık bir iş bilgisayarının USB belleğe sığdırılabildiğini aktardı.Tükecileşmenin en önemli nedenlerinden birinin tasarım olduğuna dikkat çeken ASUS Türkiye Pazarlama Müdürü Ilgaz Güler, "Hayatın her alanında farklılaşmak ve öne çıkmak içgüdüsünün bir eseri. Çoğu kurumsal ürün tasarım konusunda bir şey vaat etmiyor ancak genelde dayanıklı ve yüksek performanslı bir deneyim sunuyorlar. Zor saha koşulları dışında gerçekten bu kadar dayanıklı ya da kutu gibi görünen ürünlere ihtiyaç olmuyor, bu da kullanıcının aklına neden mağazalarda satılan ürünlerden kullanamıyoruz sorusunu getiriyor" dedi.

Güler'e göre, tasarımın yanında kullanıcılar, alışmış olduğu boyutları ve alışmış olduğu özellikleri elinin altında bulundurduğunda daha performanslı çalışacağına inanıyor.

Windows 8 ile bazı sorunlar çözüldü

Yakın zamanda tanıtımı yapılan Microsoft'un son işletim sistemiyle kullanıcıların bireysel cihazlarını iş amacıyla kullanmalarıyla ilgili sorunların çözülmeye başlandığını ifade eden Güler, "Kullanıcılar şirket ağına bağlandıklarında, şirkete özgü profillerini kullanarak kurumsal ve kişisel kullanımı birbirinden ayırabiliyor. Ya da şirketin sağladığı bir USB belleğe yüklü işletim sistemi ile şirket bilgisayarı kullanımına geçip, bu belleği çıkardığı zaman kişisel bilgisayar kullanımına devam edebiliyor. Son zamanlarda şirketler de kullanıcıları için, kurumsal olarak nitelendirilmeyen ürünlerden sipariş vermeye başladılar bile" açıklamasında bulundu.

Bilgisayar taşıma devri bitiyor

Birçok taşınabilir cihazın ofis kavramını ortadan kaldırdığına işaret eden ASUS Türkiye Pazarlama Müdürü, "Herkes istediği her yerde çalışabilir, şirket kaynaklarına bağlanabilir hale geldi. Bu gelişme ile cihaz bağımsız bir çalışma söz konusu olacağı için, çalışanların çoğu zaman yanında bilgisayar bile taşımadan hareket edebileceği çalışma şekilleri ile karşılaşabileceğiz" dedi.

Güvenlik tüketicileşmenin en büyük engeliydi

Güler'in ifadesine göre, bugüne kadar bunu engelleyen en büyük kavramdı güvenlik endişesi ve çözüm bulmaya çalışan BT yöneticileri, üzerinde çok uğraşılan “active directory” protokolleri ya da birden fazla işletim sistemiyle çözüm yaratma gayretine girdiler. Ancak yeni işletim sisteminin getirdiği birtakım platform avantajları sayesinde, artık kullanıcıların istediği bilgisayarı kullanıyor olması bir güvenlik sorunu değil. Günümüz teknolojisi, şirket bilgisayarını bir adet USB belleğin içerisine sığdırmayı başarmış durumda ve bu bellek, sürücü sıkıntısı yaşamadan tüm bilgisayarlarda çalışabiliyor.
 

ASUS Türkiye Pazarlama Müdürü
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun