29 MART 2012 / 17:22

Collezione mağazalarını Microsoft Dynamics AX ile yönetiyor

Türkiye’de 262 ve yurt dışındaki 50 satış noktası bulunan Collezione, milyonlarca kayıttan oluşan verisini anlamlı bilgiye dönüştürmek, tüm raporları ortak ve tek veri tabanında tutmak için Microsoft Dynamics AX kullanıyor.Perakende sektörü çok hızlı gelişen ve dinamik bir sektör olduğu için kullanılan iş uygulamalarının da gerçekten esnek ve hızlı şekilde geliştirilebiliyor olması önemli bir ihtiyaç. Perakende hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren Collezione da mağazalarını daha etkin yönetmek ve karar vericilere daha hızlı ve güvenilir bilgi aktarmak için bilgi sistem altyapısında revizyon kararı aldı.

Bu anlamda başlayan arayışını Microsoft Dynamics AX ile neticelendiren Collezione; taktiksel ve stratejik düzeyde hızlı ve doğru kararlar alabilmek, milyonlarca kayıttan oluşan veriyi kısa süre içerisinde anlamlı bilgiye dönüştürmek, tüm raporları ortak ve tek veri tabanından alabilmek amacıyla Microsoft Dynamics AX kurulumunu gerçekleştirdi.

Bu sayede işletme ve birimler arasında süreç entegrasyonu da sağlayan Collezione, organizasyon şemasıyla birebir ilişki içerisinde olan bir ERP alt yapısı kurdu. Doğru zamanda, doğru ürünü, doğru fiyatla, doğru müşteriye, doğru yerde sunuyor olmak amacı ile kurulan sistem, verimlilik ve karlılık artışında önemli katkı sağladı.

Dynamics altyapısına çok ihtiyaç var

Collezione Genel Müdür Yardımcısı Cemil Yıldız, Microsoft’un dünya genelinde perakende sektörüne olan stratejik yaklaşımının aldıkları kararda önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Yıldız, sektörün Microsoft Dynamics tarafından sunulan altyapıya çok ihtiyaç duyduğunu; esnek alt yapısı, ara yüzünün sadeliği ve sağladığı kullanım kolaylıkları ile perakende sektörünün uzun yıllardır aradığı çözümü sağladığını belirtti.

Yıldız Microsoft Dynamics AX’ın müşteriye uygulanmasında yardımcı olacak iş ortağının önemine de değindi. Doğru bir çözüm ortağı ve deneyimli bir danışman kadrosu ile yola çıkılmadığında çok ciddi sıkıntılarla karşılaşabileceğini belirten Yıldız, Microsoft Dynamics AX üzerinde perakende proje deneyimi bulunan AXIS’i seçerek bu anlamda da doğru kararı aldıklarını aktardı.

Entegrasyon tamamlandı

Stok, Satış, Satınalma, Muhasebe ve İnsan Kaynakları Yönetimi gibi temel ERP modüllerini ilk etapta devreye alan, sonrasında Zincir Mağazalar Yönetimi modülünün uygulanmasını da projenin ilk fazının kapsamına dâhil eden Colleizone, perakende açısından büyük önem arz eden satış noktalarındaki kasalarla entegrasyonu da sağlayarak, projenin en önemli adımlarından birini de başarı ile tamamladı.

Kendilerine özel modülleri de Microsoft Dynamics AX’ın çok katmanlı geliştirme mimarisi ile geliştiren Colleizone, bu sayede kullanıcıların ihtiyaç duyabilecekleri tüm temel performans göstergesi ve raporlama verilerini AX üzerinden alınabilme imkanı sundu. Tüm süreçlerin tek bir paltformda olması, ihitiyaç duyulan her türlü bilgiye erişimi kolaylaştırırken, karar vericilerin istedikleri analizlere hızlı bir biçimde erişmesini sağladı.

AXIS Genel Müdürü Atilla Filizler bu projenin başarısında en önemli etkenler olarak, Microsoft Dynamics AX platformunun fonksiyonel zenginlik ve esnekliğini, Collezione üst yönetimi tarafından sağlanan desteği ve hem AXIS hem de Collezione proje ekiplerinin özverili çalışmaları olduğunu belirtti.  Filizler, doğru ürün, doğru ekip ve doğru yönetimle Colleizone’nin başarıya ulaştığını ve yaşanan hızlı büyümeyi en etkin şekilde destekleyecek alt yapıya kavuştuğunun altını çizdi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7poWbT6Xfaw[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun