Çevreci Teknolojiler 02 NİSAN 2014 / 09:26

ZyXel'den çevre dostu modem

ZyXEL çevre dostu özellikleri ile dikkat çeken Kablosuz AC1600 VDSL2/ ADSL2+ MultiWAN Gigabit Modem/Router’ı (VMG8924-B10A) pazara sundu. Vectoring, Bonding ve Multi WAN özelliklerine de sahip olan ürün, yeni nesil 802.11ac standardının getirdiği üstün kablosuz veri aktarım hızı ile birlikte yüksek çözünürlüğe sahip videoları, diğer sayısal medya içeriklerini en yüksek performans ve kalitede, güvenli bir şekilde kablosuz olarak aktarabilmek için optimize edildi.

ZyXEL, yeni ürünleri ile pazardaki iddiasını sürdürüyor. VMG8924-B10A, eş zamanlı çift bantlı 802.11ac kablosuz ağ teknolojisine sahip. VMG8924-B10A hem 2.4 GHz, hem de 5 GHz bantlarında eş zamanlı veri paketlerinin taşınabilmesini sağlayan dual bant teknolojisi ile fark yaratıyor. 5 GHz bandını tercih eden kullanıcılar, yoğun olarak kullanılan 2.4 GHz bandındaki trafikten uzaklaşarak daha hızlı ve verimli kablosuz erişimin olanaklarından faydalanabiliyorlar.
Kullanıcı beklentilerini en üst seviyede ve esnek kullanım avantajıyla karşılayan cihaz, VPN (Virtual Private Network - Sanal Özel Ağ) avantajı sağlayarak, internet üzerinden farklı lokasyonlar arasında güvenli bağlantı kurulabilmesine olanak tanıyor.
VDSL2 Vectoring ve Bonding teknolojileri
VMG8924-B10A, servis sağlayıcılarının iletişim ağlarında daha yüksek bant genişliği sunmalarına imkan sağlamak üzere Vectoring ve Bonding teknolojilerine sahip. Vectoring teknolojisi, bakır DSL kablolardaki performansı artırmak için geliştirilen bir teknik. Bu yöntem ile VDSL2 hatlarındaki ses ve elektromanyetik parazit kaynakları izole ediliyor ve böylece yüksek veri aktarım hızlarına ulaşılabiliyor. Diğer bir teknoloji olan Bonding ise iki fiziksel eş ile sanal eşi tek bir veri aktarım demetinde buluşturarak etkinlik ve performans artışı sağlıyor. Bu sayede IPTV, OTT uygulamaları ve etkileşimli ses/video içeriği gibi yüksek bant genişliği gerektiren servislerde verimli bir bağlantından faydalanabiliyorlar.
DSL Aboneleri için büyük kolaylık
Cihaz, Dual Mod VDSL2/ADSL2+ ve Multi WAN (DSL, 3G Yedekleme ve Gigabit Ethernet bağlantısı) gibi farklı özellikler de sunuyor. Esnek bir yapıda sunulan bu özelliklere, kolayca erişebilen aboneler hem ADSL2+ hem de VDSL2 aboneliklerinde ürünü kullanabiliyorlar, FTTH/FTTB/FTTC gibi değişik fiber optik uygulamalarında da kullanılan cihaz, birçok erişim tipine birden destek verebiliyor.
Çevre dostu uygulamalar
Çevre dostu ZyXEL’in vazgeçilmez bir sorumluluğu olan “Green IT” hassasiyeti bu üründe de karşımıza çıkıyor. Kullanıcının tercihine göre kapatılabilen LED göstergeleri, düşük güç tüketimi sunmasının yanında, modemin televizyonunun yakınlarında konumlandırıldığı uygulamalarda kullanıcının dikkatinin dağılmasını engelliyor. Ürün, çevre dostu bir çözüm sunarken, üst düzey kullanım kolaylığı da sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun