Çevreci Teknolojiler 21 EKİM 2015 / 15:11

Volvo da elektrikli otomobil pazarına giriyor

Küresel ısınma ve iklim değişikliğine neden olan sera gazı emisyonlarını önleme ve enerjinin verimli kullanımı açısından elektrikli otomobiller geleceğin taşımacılığını temsil ediyor.

Bugün dünyada otomotiv endüstrisi, azalan fosil yakıtlar nedeniyle bir değişim sürecine girdi. Bu yeni süreçte otomotiv uygulamalarında elektriğin önemi giderek artmaktadır.  Petrol rezervlerinin dünyanın ihtiyaçlarını ekonomik ve çevresel kriterlere uygun bir şekilde karşılama yeteneğini her gün kaybetmekte olduğunun bilincine varan büyük üreticiler bir bir elektrik motoruna geçiş yapmaya başladılar. Bu teknolojiyi son olarak benimseyen firma ise Volvo oldu.

Elektrikli araç fikri şuan Volvo için daha geliştirme aşamasında. Ancak şirket ilk elektrikli otomobilini 2019 yılında piyasaya sürmek istediğini belirtiyor. Volvo’nun yeni otomobili hakkında çok fazla bilgi olmasa da, şirket tarafından SUV bir modelle elektrikli otomobil pazarına gireceği belirtiliyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun