Çevreci Teknolojiler 02 EKİM 2015 / 15:48

Volkswagen’in en sevdiğimiz Hippie-Van'ı şimdi elektrikli

Herkesin favorisi olan Volkswagen’in ikonik Hippie-Van’ı hakkında dedikodular yayılmaya başladı.Volkswagen’in Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Heinz ve Jakob Neusser katıldıkları New York Otomobil Şov’unda, Volkswagen’in klasik minibüslerinin, elektrikli versiyonlarını üretmekte olduklarını ipucunu verdiler. İkinci el araba satışı yapan dünyanın birçok sitesinde yıllardır satılan VW karavanları hala popüler bir durumda.

İlk karavanlar 50’li yıllarda üretildi. 1970’lerde ise bu ikonik karavan, Alman güvenlik yönetmeliklerinin değiştirilmesinden dolayı, Brezilya’da taşeron bir firma tarafından üretilmeye başlandı. 2013 yılında montaj üretim hattı tamamen durduruldu çünkü araçların 2014 modifiyeleri ABS ve hava yastığı gibi çoklu gereksinimleri de dahil olmak üzere, Brezilya güvenlik standartlarına göre başarısız oldu.Ancak yeni güvenlik standartları ve Amerika’daki bu satış vizyonu göz önüne alındığında, Volkswagen belki bu kült klasik hippi karavanını modernize ederek yeniden üretecek. Volkswagen’in Yönetim Kurulu Üyesi Neusser Autocar dergisine orijinal Hippie-Van’ın özelliklerini sürdürmek istedikleri hakkında konuştu. Önce geniş, sağlam ve D-Pillar olması gerektiğini belirten Neusser, arabanın yan cam tasarımlarında bazı küçük değişikler yapılması gerektiğinden de bahsetti.

Hippie-Van’ları yeniden üretme fikri kulağa gerçek olmayacak kadar iyi geliyor ancak Neusser yaptığı açıklamalar ile sadece umutlarımızı yeşertiyor da olabilir. Hippie-Van klasiğin yeni elektrikli modeli hala bir konsept araba olacağından, fiyatı da üretim maliyetine bağlı olacaktır. Gelişmeleri bekleyip, göreceğiz.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun