Çevreci Teknolojiler 15 HAZİRAN 2015 / 14:11

Virginia’nın en büyük yenilenebilir enerji projesi

Amazon Solar Farm US East, Virginia'nın en büyük güneş enerjisi çiftliği olacak ve yılda 170,000 MWsaat enerji üretmesi bekleniyor.



Bir Amazon.com şirketi olan Amazon Web Services, Virginia'da Amazon Solar Farm US East adı verilen 80 megawatt gücündeki güneş enerjisi çiftliğinin yapımını ve işletimini desteklemek üzere işbirliği yaptı. Bu yeni güneş enerjisi çiftliğinin Ekim 2016 kadar yılda yaklaşık 170,000 megawatt saat yani bir yıl içinde ABD'de yaklaşık 15,000 evin tüketimine eşit miktarda güneş enerjisi üretmeye başlaması bekleniyor. Virginia Eyaletindeki en büyük güneş enerjisi çiftliği Amazon Solar Farm US East olacak ve ürettiği tüm enerjiyi AWS Bulut veri merkezlerini besleyecek elektrik şebekelerine aktaracak.

Amazon Web Services Altyapı Başkan Yardımcısı Jerry Hunter konuyla ilgili şunları söyledi: “Küresel AWS altyapısını yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle beslemeye dönük uzun vadeli taahhüdümüzü gerçekleştirmeye yönelik önemli ilerleme kaydetmeye devam ediyoruz. ABD'nin ortası ve doğusunda hem mevcut hem de gelecekteki AWS veri merkezlerini besleyecek ikinci PPA olan Amazon Solar Farm US East, Virginia Eyaletinde yenilenebilir enerjinin kullanılabilirliğini artırma çalışmalarına katkı sağlayacaktır.”

AWS ile işbirliği yapan, güneş ve rüzgar enerjisinde uzun bir geçmişe sahip Community Energy yenilenebilir enerji geliştiren bir firma. Community’nin CEO'su Brent Alderfer ise şöyle konuştu: “Virginia'daki en büyük ve Mississippi'nin doğusundaki en büyük güneş enerjisi çiftliklerinden birini inşa etmek için Amazon Web Services ile çalışmaktan dolayı mutluyuz. AWS’nin liderliği olmadan mümkün olmayacak bu proje, güneş enerjisi fotovoltaik teknolojilerinin Virginia’da yaygın bir şekilde ticarileştirilmesi ve kullanımını hızlandırmaya yardımcı olacaktır.”

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun