Çevreci Teknolojiler 20 AĞUSTOS 2015 / 09:46

Havaalanı güneş enerjisi ile çalışacak

Hindistan’daki karbon salınım oranını düşürmek amacıyla, çevre dostu bir proje için çalışmalara başlandı.Hindistan’ın Kerala eyaletinde yer alan Cochin Uluslararası Havaalanı enerjisini tamamen güneş panellerinden elde edecek. Güneş panelleri, havaalanının 25 sene içerisinde atmosfere 300 bin ton karbondioksit yayılmasını engelleyecek. Bu miktar 3 milyon ağacın dikilmesine denk geliyor.

Havaalanında en az 46 bin güneş paneli bulunacak. 45 dönüm araziye yayılacak güneş panelleri, günde yaklaşık 48 bin birim enerji üretecek. Mart 2013’te Cochin Havaalanı'nda başlayan bu çevreci projenin, ne zaman tamamlanacağı daha kesin değil.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun