Çevreci Teknolojiler 05 NİSAN 2013 / 14:32

Ekonomik baskı işine Canon E514 modeliyle girdi

Canon, evlerinde sık yazıcı kullananların baskı maliyetlerini önemli ölçüde düşürecek yeni ürününü tanıttı. FINE kartuş sistemine sahip PIXMA yazıcılarla 3 kata kadar daha hesaplı baskı elde edebilecekler. Canon, baskı maliyetlerinde büyük tasarruflar getiren yeni 'Ekstra Baskı Özellikli' yazıcısı PIXMA E514’ü piyasaya sürdü. Canon, PIXMA E514’ün Türkiye’de kullanıcısıyla buluşacağını 5 Nisan tarihinde gerçekleştirdiği özel bir basın toplantısında açıkladı.

PIXMA E514’ün mürekkep sistemi tek bir siyah kartuştan 800 adede kadar A4 veya tek renkli kartuştan 400 adet A4 belge yazdırılmasını sağlıyor. Kartuş değiştirme sıklığını azaltmayı garantileyen yazıcı siyah beyaz baskıda 8,6 ipm, renklide ise 5,0 ipm'ye varan belge yazdırma hızına sahip. Yazıcıyla 10x15 santim çerçevesiz fotoğraf 44 saniyede yazdırılabiliyor .

‘Bu lansman, Canon Inc’in Türkiye’ye verdiği önemi ifade ediyor’

Lansmanda yeni ürünle ilgili detaylı bilgiler veren Canon Eurasia B2C Pazarlama Müdürü Saygın Süzen şunları söyledi:
“Kaliteli baskıyı ekonomik şekilde sunan PIXMA E514, Canon Inc’in Türkiye pazarına verdiği önemi göstermesi anlamında da dikkat çekici. Zira bu model, Canon Eurasia’nın öncülüğünde EMEA bölgesinde yalnızca, Türkiye, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan pazarlarında tanıtıldı.

Yoğun olarak Doğu Asya ülkelerinde görülen, tüketicinin kartuş fiyatlarını yüksek bularak dolumu tercih etmesi gerçeği, Türkiye’de de ciddi anlamda karşımıza çıkıyor. Yüksek baskı alma ihtiyacı olan, kaliteden ödün vermek istemeyen ve aynı zamanda ekonomik olmak isteyenler bu yazıcı ile kendi sınıfındaki sayfa başı en düşük maliyet ile baskı alabilecekler.”

Cihazın Türkiye'deki satış fiyatı 165 TL olarak belirlenmiş. Kartuşlar ise kampanyalı olarak 39 TL'den satışa sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun