Çevreci Teknolojiler 30 ARALIK 2015 / 12:12

Eko-Kapsül evler rüzgâr ve güneş enerjisini kullanıyor

Dünyada talep edilen enerjinin hızlı bir şekilde artmasına paralel olarak mevcut enerji kaynaklarının çok kısa bir süre içerisinde tükenecek olduğu gerçeği, tüm dünyanın enerji üretiminde yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmesini kaçınılmaz hale getiriyor.

Bratislavalı Nice Mimarlık Şirketi’nin geliştirdiği 8 metrekarelik ekolojik kapsül evler rüzgar ve güneş enerjisini kullanarak, size bağımsız bir yaşam alanı sunuyor. Bağımsız araştırma istasyonu, acil durum konaklama noktası ve insani yardım birimi olarak da kullanması planlanan evlerin 3 metrekarelik yaşam alanı içerisinde; yatak, mutfak, banyo ve masa yer alıyor. Rüzgâr türbini ve güneş paneli bulunan ve yağmur sularını tanklarda depoyalayabilen kapsüller, 9,744 watt saatlik batarya sağlayabiliyor.Geçtiğimiz günlerde ön siparişleri alınmaya başlanan kapsül evlerin satışı 50 adetle sınırı tutuldu. Siparişlerin şimdilik sadece Avrupa Birliği ülkeleri, Amerika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda ile sınırlayan şirket, evleri 79.000 Euro’dan satışa sunuyor. Ön sipariş sonrası 2016’da üretimine başlanacağı belirtilen evlerin, 2017’nin başlarında teslim edilmesi bekleniyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun