CES 2017 08 OCAK 2017 / 15:07

Sony Yeni Ev Eğlence ve Ses Sistemlerini Tanıttı

CES 2017 kapsamında yeni ürünlerini ve çözümlerini beğeniye sunan Sony, sinema ve ses sistemlerindekl yenilikleri katılımcılara duyurdu. Kullanıcılara gerçek yaşama daha yakın izleme deneyimleri sağlamak amacıyla, içeriğinin yanı sıra görsel ve işitsel ürünlerine de teknolojiyi entegre eden Sony, HDR'ın popülerleşmesinde itici bir güç olmuştur.

 

BRAVIA OLED'in yeni A1E serisi, Sony'nin amiral gemisi olan Z9D serisinde öne çıkan 4K HDR işlemci X1™ Extreme gibi Sony'nin eşsiz görüntü kalitesi sunan teknolojisinin en iyi örneklerini bir araya getiriyor. 4K HDR içeriğinin görsel çekiciliğini vurgulayan X1 Extreme, gerçek dünya görsellerini daha yakın bir şekilde yakalayan derin siyahları ve parlaklığı üretiyor ve kendinden ışık yayan OLED panellerin tam potansiyelini dışarı çıkarabiliyor. A1E serisi aynı zamanda Sony'nin, görüntüyü titreştiren ve sesin doğrudan TV ekranından çıkarılmasını sağlayan Acoustic Surface™ (Akustik Yüzey) teknolojisiyle de donatıldı. Bu seri, genellikle ekranın dış çevresine yerleştirilmiş olan hoparlörleri bertaraf ederek, hoparlörsüz ve stantsız bir görüntü sunuyor. Ses ekrandan yayıldığı için görüntü ve ses bir olarak izlediğiniz görsellerin gerçekliğini artırır. Üstelik, geniş izleme açılı OLED panel ve görsel ile sesi birbirine harmanlayan Acoustic Surface teknolojisinin bileşimi sayesinde oturma odanızın herhangi bir yerinden ideal izleme deneyiminin keyfini çıkarmak mümkün oluyor.

 

4K HDR TV'nin BRAVIA X93E serisi, Sony'nin, parlaklığı ve kontrastı daha da yüksek seviyelere taşıyan, eşsiz ve gelişmiş Slim Backlight Drive+ teknolojisiyle donatıldı. Ayrıca, 4K HDR işlemci X1™ Extreme, yeniden düzenlenen HDR özelliğiyle standart dinamik aralık (SDR) içeriğini geliştirerek 4K HDR kalitesine yakın bir hâle getirmesinin yanında, içerdiği bir dizi başka teknolojiyle de geniş bir içerik serisi kapsamında görüntü kalitesini yükseltiyor. X1 Extreme ile X93E serisi, yüksek görüntü netliği, yüksek kontrast ve geniş bir renk aralığıyla görsel ifadeyi 4K HDR düzeylerinde gerçekleştiriyor. Duvara asıldığında bu yeni BRAVIA TV, şık form faktörü sayesinde tam anlamıyla ortadan kaybolarak, geride sadece görüntüyü bırakıyor.

 

Sony'nin CES'teki standında 4K HDR oynatma/çalma  özellikli cihazların yaygınlaşmasını öne çıkaran bir sergi köşesi yer alıyor. Bu köşede ziyaretçiler, BRAVIA'da oynanan, 4K HDR uyumlu PlayStation 4 oyunları olan “Uncharted 4: A Thief's End”, “Gran Turismo Sport” ve “Horizon Zero Dawn” oyunlarından görselleri görebilecek. Köşede ayrıca Sony’nin yeni UBP-X800 4K Ultra HD Blu-ray™ oynatıcısı ve onun sarmal, yüksek kaliteli 4K HDR görselleri de sergilenecek. Oynatıcı, Hi-Resolution Audio teknolojisini destekliyor ve orijinal kaydedilen ses kadar detaylı, nüanslı bir ses veriyor.

 

Ses ekipmanı alanında Sony, 4K HDR etkisinin keyfini daha eksiksiz bir şekilde çıkarmayı sağlamak amacıyla ileri teknolojiyle donattığı bir dizi yeni ürün de duyurdu. Bunların arasında Sony'nin yeni amiral gemisi Ses Sistemi HT-ST5000 Sound Bar da bulunuyor. Bu ses sistemi sadece Hi-Resolution Audio'yu değil, aynı zamanda sarmal ses özelliğini yeni bir boyuta taşıyan Dolby Atmos® yeni nesil üç boyutlu (3D) surround ses formatını da destekliyor. Odayı dolduran güçlü bir ses üretimi için ses dalgalarını tam doğru istikamette yönlendiren, Sony’nin S-Force PRO Front Surround adlı eşsiz dalga cephesi kontrol teknolojisini de içeriyor.Ayrıca Sony Pictures Entertainment'taki profesyonel ses uzmanları, uzmanlıklarını HT-kullanarak ses kalitesinin kalibre edilmesine ve filmlerin yeniden oynatılması (playback) için optimize edilmesine yardımcı oldular. Yeni STR-DN1080 çoklu kanallı bütünleşik amplifikatör, DTS:X ile uyumlu olup Hi-Resolution Audio ve Dolby Atmos®'a ek olarak üç boyutta serbestçe hareket eden bir ses üretiyor. Amplifikatör, benzersiz bir Sony akustik alanı meydana getirmek için başka teknolojilerle de donatıldı. Bu teknolojiler, evin sınırlı kurulum koşullarında bile ideal akustik ortam yaratan Speaker Relocation'ı (Hoparlör Yeniden Yerleştirme) ve odanın her yerine yayılan zengin bir surround ses üreten Phantom Sound Back'i de kapsıyor.

 

Bunlara ek olarak Sony, Wi-Fi uyumlu audio ürünler ve Google Assistant destekli Google Home uyumlu Android TV-Sony 4K HDR TV destekli eşlemeleri de sergileyecek. Basit bir ses komutuyla birden çok odada birbirine bağlı ses cihazlarıyla kolayca müzik yayını yapılabiliyor veya TV'deki müzik servislerine ve YouTube™'a erişilebiliyor. Bu sesli kumanda işlevselliği, Sony standında eksiksiz şekilde sergilenecek. Son olarak Sony, daha fazla yüksek ses kalitesinde müzik dinleme özgürlüğü sunmayı amaçlayan ve şu an geliştirilme aşamasında olan, gürültüyü nötrleştiren iki kablosuz kulaklık prototipi çeşidini de ziyaretçilere sunacak. Bu ürünlerden biri, ayrı sol ve sağ üniteli kablosuz tasarımına sahipken diğeri boyna asılan bir forma sahip.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun