Bilişim 16 ŞUBAT 2011 / 11:15

Zynga alacağı yeni desteklerle değerini 7 ila 9 milyar dolara çıkarabilir

FarmVille’in yaratıcısı Zynga'nın, çıkışından sadece üç yıl sonra alacağı yeni fon desteğiyle değerini hayli yükselteceği öngörülüyor.

Geçen yılki değeri 4 milyar civarında olan Zynga’nın bu yıl da büyümesini sürdüreceği ve değerini hayli yükselteceği görülüyor. Şirketin bu yıl içinde özel yatırımcılardan alacağı 250 milyon dolarlık fon desteğinin şirketin mevcut değerini 7 ila 9 milyar dolar arasında bir değere çıkaracağı tahmin ediliyor.Henüz üç yaşındaki sosyal oyun şirketi Zynga, FarmVille ve CityVille gibi popüler Facebook oyunlarının yaratıcısı olarak ün yaptı. Zynga hızlı büyümesi sonucu özel yatırımcılardan aldığı destekle birlikte bu oyunlarla kısa sürede elde ettiği başarının da sonuçlarını alıyor şimdilerde.Zynga’nın bu yıl içinde alacağı yeni yatırımlarla değerini geçen yıl elde ettiği gelirin yaklaşık on katına çıkaracağı tahmin ediliyor. Zynga’nın hızlı yükselişinin ardında ise büyük ölçüde Facebook ve Apple desteği yatıyor. Sanal nesneler satarak gerçek zamanlı para kazanan bir şirkete dönüşen Zynga’da şu an bin beş yüz kişi istihdam ediliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun