Bilişim 11 AĞUSTOS 2014 / 12:38

Yeni Pentax Ricoh XG-1 dijital fotoğraf makinesi

Ricoh 52 kat optik yakınlaştırma sunan yeni dijital fotoğraf makinesi Pentax XG-1’i piyasaya sürdü.

Cihaz aile, arkadaş ortamlarındaki çekimlere ve doğadan, evcil hayvanlara, manzaralara ve spor karşılaşmaları gibi hızlı hareketler içeren çekimlere kadar fotoğraf çekim imkanları yaratıyor. Ayrıca cihaz diğer Pentax DSLR modellerine de benzer tasarım çizgileri içeriyor.

Pentax XG-1 dijital fotoğraf makinesinin önemli bir özelliği de 52 kat optik zoom yapabilen objektifi olarak gözükmekte. 16.0 megapiksel çözünürlüğe ve 3.0 inç büyüklüğünde LCD ekrana sahip olan Pentax XG-1 24mm - 1.248mm odak uzaklık değerleri ile kullanıcıları, ilaveten başka objektifler taşımak zorunda bıraktırmıyor.Bu özelliği ile makineyi kullananlar 1 cm mesafeye kadar yakın makro çekimlerden uzaktaki nesnelere kadar fotoğraf çekebiliyor.

Sürekli çekimde de verimli bir performansa sahip Pentax XG-1 kullanıcıların çekim anını ve karesini kaçırmamasını sağlayabiliyor. Pentax XG-1 sürekli çekim modunda saniyede maksimum 9 kare çekimine olanak tanıyor. Daha fazlası için de tasarlanmış cihaz sıra dışı durumlarda kullanılmak üzere saniyede 60 kare çekim seçeneği de eklenmiş. Pentax XG-1'in sarsıntı azaltma sistemi, uzak odaklı çekimlerde bulanıksız  fotoğraflar çekebiliyor.

 

 
ETİKETLER : fotoğraf makinesi pentax
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun