Bilişim 15 KASIM 2012 / 17:11

Yeni Office tüm cihazlarda kullanıma uygun tasarlandı

İşte karşınızda yeni Office 2013

[Microsoft Bilişim Zirvesi Özel] İş süreçlerinin en önemli parçalarından biri olan Office yazılımlarının yeni sürümleri Microsoft Bilişim Zirvesi 2012’de kullanıcılarla buluştu.Microsoft’un en fazla merakla beklenen yazılımlarından Office 2013 hakkında bilgileri Microsoft Türkiye Office Pazarlama Grup Müdürü Çiğdem Kayalı verdi. Yeni Office’in tamamen Windows 8 için özel tasarlandığına değinen Kayalı, “Yeni Office programları üzerinde dokunarak, klavye fare ya da ekran kalemiyle çalışmak mümkün. Artık tüm Office uygulamalarında çalışmada neredeyse kalındıysa oraya gitmemizi sağlayacak bir ilk uyarıyla karşımıza çıkıyor” dedi.

Yeni Word ile okuma modunda gerçekleştirilen değişiklikler ile OneNote uygulamasına da değinen Kayalı, “Gelişmiş dijital not tutma uygulaması OneNote ile ses ya da görüntü eklemenin yanında anında çizim ya da not ekleme fırsatı sunuluyor. Kullanıcılar dokunmatik ekranda tüm değişiklikleri gerçekleştirebiliyor. Aynı deneyim tablet, dizüstü, masaüstü ve akıllı telefonlarda yaşanabiliyor” bilgilerini verdi.

E-postalar yeni bir pencere açmadan cevaplanabiliyor

İş ve bireysel olarak sıkça kullandığımız Outlook üzerindeki gelişmeleri vurgulayan Office Grup Pazarlama Müdürü, yeni tasarım sayesinde gelişen kullanıcı deneyimine dikkat çekti. Daha önce yoğun iş trafiğinde birçok pencere açarak e-posta cevaplamak gerekirken, yeni Office’de satır içi yanıtlama seçeneği veriliyor. Bu sayede ana ekranda kalırken mesajlar cevaplanabiliyor. Daha etkileşime açık bir platform olarak karşımıza çıkan yeni Outlook üzerindeki iş ajandasına bakıldığında doğrudan hava durumuna ulaşılabiliyor.Son dönemin en önemli kurumsal uygulamaları arasında gösterilen kurumsal sosyal ağlara göndermeden bulunan Çiğdem Kayalı, Lync uygulamasıyla şirket için haberleşme sağlanabiliyor. Lync ile herhangi bir internet bağlantısı kurulduğunda, Windows tabanlı cihazlardan şirketteki çalışanlara ulaşmak mümkün. Uygulama olmasının dışında web tarayıcı üzerinden de çalışabilen Lync ile birçok kişiyle aynı anda görüntülü toplantı gerçekleştirme imkanı sunuluyor.

Karmaşık iş uygulamalarının kurumları en çok zorlayan noktalardan biri olduğuna değinen Kayalı, yeni Excel ile karışık verilerin analize oldukça uygun şekilde otomatik olarak karşımıza çıkarıldığını belirtti. Excel üzerinde karmaşık verilerden anlık grafik oluşturmak kolaylaştırılırken detaylı filtreleme araçlarıyla raporlar hazırlanması sadece birkaç tıklamayla gerçekleştirilebiliyor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9zf0dqzTUPk[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun