Bilişim 02 MAYIS 2012 / 16:54

Yazar kasalar tarihe karışıyor

Micros-Fidelio'nun Türkiye’deki yetkili iş ortağı olan Protel düzenlediği basın toplantısında, teknolojide tabletin artan önemiyle birlikte teknolojinin otelcilik ve perakende sektöründeki etkilerinden bahsetti.Konuya değinen Protel Yönetim Kurulu Başkanı Metin Arghan, sundukları teknolojik ve sektörel gelişime açık ürünlerle birlikte işletmelerin verimliliğini artırırken, sektörün de standardını yükseltme amaçlarının da öncelikleri arasında yer aldığını söyledi.

Bulut ve tablet teknolojisinin devreye girmesiyle birlikte birçok otel, restoran ve kafenin altyağı değişimine gideceğini söyleyen Arghan, 500'e yakın otel ve 1500 üzerinde restoran, kafe ve bar işletmesine hizmet verdiklerini ifade etti. Türkiye'nin dünya turizminin ilk 10 ülkesinden biri olarak yeni gelişen teknolojileri takip etmesi gerektiğini belirten Arghan, teknolojik gelişmelerle birlikte otelcilik ve perakende sektöründe milyar dolarlık altyapı değişikliği olacağının altını çizdi.

Yazar kasa sisteminin bulut sistemine geçişle birlikte tarihe karışacağını belirten Arghan, bu konuyla ilgili yeni yasa tasarılarının geleceğini dile getirdi. Türkiye'nin artan turist sayısıyla orantılı olarak teknolojik gelişmeleri takip etmesi gerektiğini söyleyen Arghan, hali hazırda turizm sektörünün yenilikçi çözümleri yakalamaya başladığını belirtti.