Bilişim 04 HAZİRAN 2015 / 10:48

Yatırımcılar SAP Startup Forum’da girişimcilerle buluştu

SAP Development Center Turkey tarafından Türkiye’deki girişimcileri küresel startup ekosistemine katılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen SAP Startup Forum İstanbul’da şirket sahipleri ve girişimciler bir araya geldi.SAP Development Center Turkey, Türkiye’deki girişimcilik kültürünü desteklemek için İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlediği SAP Startup Forum İstanbul’da girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

Etkinlikte İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca yaptığı konuşmada, “ITÜ olarak binden fazla proje ürettik. ITÜ, inovasyonu ve girişimcileri destekleyen bir üniversitedir. ARI Teknokent çatısı altında bu faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Amacımız değişimi korumaktan çok değişimin yönünü belirlemektir” dedi.

SAP Development Center Turkey Genel Müdürü Cafer Tosun ise; “Amacımız girişimlerin müşteri tabanlarını genişletmelerine yardımcı olmaktır. Müşterilerimiz ile sıkı bir ilişkimiz var. Startup Focus programı girişimcilerin çözümlerini ulaştırabilecekleri müşteri tabanını genişletmek üzerine kurulu” dedi. Veriler üzerinden yola çıkarak ileriye dönük tahminler ürettiklerini belirten Tosun, bu nedenle üniversitelere ve araştırmalara önem verdiklerini de söyledi.

SAP ve Etohum işbirliği

Forumdaki önemli gelişmelerden biri ise Cafer Tosun’un yatırımcılar ile girişimcileri bir araya getiren Etohum ile işbirliklerini açıklaması oldu. Etohum CEO’su Burak Büyükdemir açıklamanın ardından, bu işbirliği sayesinde global ölçekte başarılı bir şirket olacaklarına inandıklarını dile getirdi.