Bilişim 07 NİSAN 2016 / 16:43

Yaratıcı fikirler CreateUp'ta buluşuyor

Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nin Türkiye Girişimcilik Vakfı ortaklığında yürüttüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın desteklediği "CreateUp" projesinin açılış etkinliği 5 Nisan’da gerçekleşti.

"CreateUp" projesinin Açılış Etkinliği 5 Nisan’da gerçekleşirken, Avantgarde Collection’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe yaratıcı sektörler ile girişimcilik ekosistemlerini temsilen özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarından katılımcılar, girişimciler, yatırımcılar ve akademisyenler dâhil olmak üzere yaklaşık 80 kişi katıldı. 

Etkin girişimcileri destekleyen Endeavor, bu proje kapsamında yaratıcı endüstrilerde faaliyet gösteren mevcut girişimciler ya da sektöründe değişim yaratacağına inandığı bir tasarım fikri olan üniversite mezunu girişimci adaylarına yönelik atölyeler yürütecek. Projeye yönelik başvurular 11 Nisan’a kadar devam ediyor.

Etkinlik Endeavor Derneği ve Girişimcilik Vakfı temsilcilerinin açılış konuşmalarının ardından TBWA İstanbul’un Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Toygun Yılmazer, tasarım ve girişim arasındaki ince farkı vurgulayıp üründen değer vaadine ve markaya uzanan süreç hakkında bir sunum yaptı. Daha sonra Arzu Kaprol (Arzu Kaprol Kurucusu ve Moda Tasarımcısı), Bülent Çelebi (Airties CEO’su ve Endeavor Yönetim Kurulu Üyesi), Emre Tamer (Sektör Dernekleri Federasyonu (SEDEFED) Genel Sekreteri), Erdem Akan (Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Tasarım Grubu Direktörü ve Endüstriyel Tasarımcı) ve Fırat Kasapoğlu (YEKON Başkanı ve The Partners Inc. Kurucusu)’nun katıldığı “Ekosistemler arası diyalog” adlı panel gerçekleşti. Panelde Arzu Kaprol, Bülent Çelebi ve Erdem Akan, tasarımcı olarak ne zaman kendilerini girişimci olarak gördüklerini anlatırken, Emre Tamer ile Fırat Kasapoğlu her iki ekosistemdeki paydaşların rolü ve işbirliği fırsatları ile Türkiye’nin yaratıcı endüstrilerdeki potansiyeli üzerine görüşlerini paylaştı.

CreateUp nedir

CreateUp projesi ile İstanbul’un yaratıcı sektörlerdeki girişimcilik ruhu ve becerisini arttırmak, yaratıcı sektörler ve girişimcilik ekosistemleri arasındaki diyaloğu arttırmak, dayanışma fırsatlarını tespit edip takibini sağlamak ve küresel ölçekte rekabet edebilecek yaratıcı girişimci kazandırmak amaçlanıyor. Proje kapsamında Nisan ve Mayıs aylarında yürütülecek toplam dört adet  “Yaratıcı Girişimci Odaklı Atölyeler” ile ürün ve iş fikri oluşturulmasından iş modeli kanvasına, sunum tekniklerinden liderlik becerilerine ve networking tekniklerine kadar birçok konu katılımcılara sunuluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun