Bilişim 18 ŞUBAT 2016 / 16:02

Yahoo yeniden yapılanmaya hız verdi

Yahoo, faaliyetlerden memnun olmadığı dijital mecralarını kapatmaya karar verdi.

2015 yılı ilk çeyrek finansal raporunu açıklayan Yahoo, 4,43 milyar dolar zarar ettiğini açıklamıştı. Şirketin zor bir dönemden geçtiğini ifade eden Yahoo CEO'su Marissa Mayer, yeniden yapılanma yolunu açmıştı. 

Bu noktada şirkete getirisi olmayan ve faaliyetlerinden memnun olunmayan dijital mecralarını kapatmaya gitmeye hazırlanan Yahoo, ilk etapta 7 dijital mecrayı kapatmaya karar verdi. Buna göre Yemek, Sağlık, Ebeveyn, Üretim, Seyahat, Otomobil ve Emlak mecralarını kapatacak olan Yahoo, Haber, Spor, Finans, Teknoloji ve Yaşam mecralarının yayın hayatlarına devam edeceğini duyurdu. Kapatılan departmanlarda yer alan çalışanların büyük bir kısmı ile yollarını ayıracak olan şirket, ilerleyen süreçte faaliyetlerinden memnun kalmadı departmanlarında da benzer hamleler yapacak.

Konuyu değerlendiren Yahoo Küresel Baş Editörü Martha Nelson, kapatılan yayınların Yahoo'nun yeniden yapılanma politikasının bir sonucu olduğunu ifade etti. Nelson, kapatılan mecralarda yer alan haberlere ve içeriklere, Yahoo ağı üzerinden ulaşılabileceğini sözlerine ekledi.