Bilişim 08 NİSAN 2016 / 15:23

Yahoo için hareketli günler başlıyor

Geçtiğimiz yıldan bu yana zor bir süreçte geçen Yahoo için potansiyel alıcılar harekete geçmeye hazırlanıyor.

Yahoo son dönemde zor bir süreçten geçiyor. 2015 yılı ilk çeyrek finansal raporunu açıklayan şirket, 4,43 milyar dolar zarar ettiğini açıklarken, Marissa Mayer şirket başarısızlığını kabul etmiş, şirketi dönüşüme sokacak bir değişim sürecine gideceklerini vurgulamıştı.

Şubat ayında gelir sağlamayan departmanlarını kapatan şirket, işten çıkarmalarla mali bilançosunu rayına sokmak için yoğun bir çaba sart etse de, kötü gidişe dur demeyi başaramadı. 2016’nın kalan bölümünde gelirlerinde yüzde 20’ye varan düşüş beklenen şirket için Verizon’ın ve Google’ın teklif yapması bekleniyor.

Yahoo’nun potansiyel alıcıları arasında gösterilen Google tarafından konuyla ilgili net bir açıklama gelmese de, şirketin Yahoo ile ciddi bir şekilde ilgilendiği ve ilerleyen süreçte somut adımlar atması bekleniyor. Verizon ise Yahoo’yu satın alarak, AOL ile birleşik bir yapı oluşturmak istiyor. 3 farklı banka ile satın alma süreçleri üzerine çalışmalar yürüten Verizon’ın Yahoo konusunda en ciddi alıcı olduğunu da belirtmekte fayda var.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
ETİKETLER : verizon yahoo google
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun