Bilişim 06 MART 2012 / 12:46

Yahoo binlerce kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor

Binlerce kişinin işten çıkması gündemde

Şirket içinden sızdığı iddia edilen bilgiye göre, kısa sürede dönüşüm için önemli adımlar atılacak ve binlerce kişi işsiz kalacak.AllThingsDigital’ın haberine göre, Yahoo’nun yeni CEO’su Scott Thompson, yeniden yapılanmaya giderek önemli değişiklere imza atacak. Bu değişiklikler sonuunda binlerce kişinin işinden olması bekleniyor.

Ocak ayında göreve gelen PayPal eski Başkanı Thompson, son dönemde zor günler geçiren web devini ayağa kaldırmaya çalışıyor. Daha çok araştırma, pazarlama ve halkla ilişkiler alanına yoğunlaşacağı belirtilen şirket yaptığı açıklamada, “Yahoo’da stratejik değişim süreci içine gireceğimiz bir liderlik sürecinden geçiliyor ancak bu noktada son kararlar henüz alınmadı” denildi.

2011 sonunda 14 bin 100 çalışanı bulunan Yahoo, Eylül ayında CEO’su Carol Bartz ile yollarını ayırarak stratejik değişikliğe ihtiyaç olduğunu açıklamıştı.
YORUMLAR
bircan 07 MART 2012 / 17:19 0 0
malesef bugun teknoloji insanlık aleyhine çalışyor, geliştikçe dahada kötü oluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun