Bilişim 14 MAYIS 2012 / 15:15

Yahoo’nun yeni CEO’su Ross Levinsohn oldu

Yahoo’nun yeni CEO’su Ross Levinsohn oldu

Yönetime kanser olduğunu açıkladığı iddia edilen Scott Thompson’ın görevine son verilirken, CEO’luğa geçici olarak Ross Levinsohn, getirildi. Şirketin yönetim kurulu başkanı da Alfred Amoroso oldu.Ocak ayı başında Yahoo’da CEO’luk görevine getirilen eski PayPal CEO’su Scott Thompson, özgeçmişindeki eğitim bölümünde sahtecilik yaptığının ortaya çıkmasıyla ortalık karıştı. Yahoo yönetimi hızlı bir kararla Thompson’ın görevine son verdi.

Dünyanın en fazla tıklanan internet sitelerinden biri olan Yahoo’nun Facebook ve Google karşısındaki başarısızlığı şirketin 5 yılda tam 4 CEO eskitmesine sebep oldu. Thompson’ın görevden alınma nedeni basın açıklamasında yer almadığı için henüz kesin sebep bilinmiyor.

Yanlış özgeçmiş değil, kanser sebep olmuş

Wall Street Journal’da yer alan habere göre, Yahoo’nun eski CEO’su Scott Thompson, görevden alınmadan önce kanser olduğunu yönetime açıkladı. Yani aslında özgeçmişindeki yanlış nedeniyle değil de Thompson, kanser teşhisi konduğu için görevinden alındı. İsmini açıklamayan birinin verdiği bilgiler konuya farklı bir boyut getirdi.

Daha önce Yahoo’da içerik ve reklam bölümünde görev alan Ross Levinsohn Yahoo’nun geçici CEO’su oldu. Yahoo’nun son 8 aydaki dördüncü CEO’su olan Levinsohn’ın ne kadar görevde kalacağı bilgisi verilmedi.

Yönetim kurulu da değişti

Daha önce görevden ayrılacağını açıklayan Yahoo Yönetim Kurulu Başkanı Roy Bostock ve dört yönetici de istifasını verdi. Boş kalan koltukların üçü Daniel Loeb, Michael Wolf ve Harry Wilson ile dolarken yönetim kurulu başkanlığına Alfred Amoroso getirildi.

Yahoo’dan yapılan açıklamaya http://pressroom.yahoo.net/pr/ycorp/233946.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun