Bilişim 14 EYLÜL 2011 / 15:05

WSJ'de tartışma bitmiyor: "Bugün bilgisayar alacak olsanız yine de HP alır mısınız?"

WSJ'de tartışma bitmiyor: "Yine de HP alır mısınız?"

Wall Street Journal web sitesi iki hafta kadar önce günün sorusu olarak son günlerde yoğun bir şekilde tartışılan bir konuyu gündeme taşıdı: "HP'nin kişisel bilgisayar bölümünü ayırma kararının ardından yine de gidip bir HP alır mıydınız?Soru, sitede şu ifadelerle yer aldı: "Şirketin kişisel bilgisayar bölümünü ayırma kararının ardından CIO'lar (şirketlerin teknoloji liderleri) ve kişisel kullanıcılar HP kişisel bilgisayar satın alma konusunda şüphe duymaya başladı. Bu konudaki en büyük endişeyi de şirketin bundan sonra gelir adına atacağı adımlar konusunda ortaya koyduğu kararsızlık oluşturuyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Gelecekte destek konusunun nasıl olacağını bilmeseniz de HP ürünlerini satın alır mıydınız?"

Şimdilik gelen oyların yüzde 39,8'i bu soruya "Evet" diye cevap verirken, yüzde 41 "Hayır", yüzde 19'u da "Fiyatı çok cazip olursa düşünebilirim" yanıtını vermiş.

Yorumlar da şimdiden 50'ye yaklaşmış durumda. Sonuçları ve yorumları bu adreste bulabilirsiniz. Ayrıca sizler de konuya dair düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Autonomy 11.2 milyar dolara karşılık süre istedi

HP'nin yazılıma yönelmesinin ardından gerçekleştirmesi beklenen en önemli satın alma gecikiyor. Autonomy şirketine 11.2 milyar dolar öneren HP, verdiği teklifin süresini uzatmak durumunda kaldı. Uzmanlar Autonomy'nin neden teklifi kabul etmediğini anlamakta zorlanıyor. Zira şirketin hissedarlarını da oldukça tatmin edecek bir teklif geldi.

Sürenin uzatılmasıyla başka tekliflerin alınması, böylece önerilen fiyatın artmasıysa beklenmiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun